Лудогорец отнесе Монтана и е на полуфинал за Купата! Новата перла и БГ национал се развихриха (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се класира без проблеми за полуфиналите в турнира за Купата на България. „орлите“ се наложиха с 5:0 като символични гости на Монтана. Двубоят се проведе на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград, макар домакин да беше втородивизионният тим.

Лудогорец поведе още в 5-ата минута. Бърнард Текпетей получи вдясно в наказателното поле и даде успореден пас. Алекс Тодоров не успя да изчисти, а топката отиде при Доминик Янков, който засече в близост до точката за изпълнение на дузпа за 0:1.

В 16-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Карничник получи в наказателното поле и продължи за Янков, който на метър от аутличнията върна назад. Матиас Тисера пък овладя и от 8-9 метра прати топката в мрежата за 0:2. За новата перла в атаката на „орлите“ това бе дебютно попадение.

120 секунди по-късно Тисера можеше да реализира второто си попадение, след като от границата на вратарското засече с глава центриране отдясно. Топката обаче право във вратаря на Монтана, който изби.

В 34-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Рик проби отляво, нахлу в наказателното поле, много технично се освободи от Стоян Предев и даде остър успореден пас. Матиас Тисера пък засече без проблеми от границата на вратарското поле за 0:3.

В 43-ата минута Вандерсон стреля опасно от дъгата пред наказателното поле. Петров обаче успя да се справи, избивайки топката.

В даденото едноминутно продължени обаче, Лудогорец увеличи аванса си. Доминик Янков вкара великолепен гол, като с удар от 20-ина метра намери горния ляв ъгъл на вратата за 0:4.

През втората част темпото се поуспокои, но разликата в класите беше видна.В 55-та минута Вандерсон начели Рик Джонатан, но до гол не се стигна. Три минути по-късно имаше разбъркване пред вратата на домакините, но отново нямаше попадение.

В последните 30 минути вече беше видно, че мачът се доиграваше. Футболистите на Монтана нямаха нито сили, нито качество, за да затруднят Лудогорец. В същото време гостите вече мислеха за следващите си мачове.

В 68-та минута отново Джонатан се откъсна и шутира, но топката премина край гредата.

В 79-та минута Каули Оливейра вкара пети гол за Лудогорец и оформи тотален разгром.

В последните 10 минути и двата отбора, като че ли не искаха да играят и чакаха последния съдийски сигнал.