Лудогорец отърва нова чутовна издънка! „Орлите“ биха последния в продължението (ВИДЕО)

0
-
-

След като загуби от Еспаньол с 0:6, Лудогорец бе на път да допусне нова чутовна издънка. Този път „орлите“ можеше да не победят Витоша в мач от XVI кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Станислав Генчев логично надиграха последния в efbet Лига, който има едва 4 точки в актива си, но така и не успяваха да стигнат гол. Все пак, в продължението на мача, шампионите реализираха така ценното попадение и се наложиха с 1:0.

В 13-ата минута Дан Битон засече от въздуха центриране отдясно, но доста неточно.

В 20-ата минута Козмин Моци стреля мощно от сериозна дистанция. Стражът на Витоша обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата топка.

В 29-ата минута Светослав Дяков получи пред наказателното поле и нанесе добре насочен удар, който обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 35-ата минута Кабов организира солова акция, нахлу в наказателното поле и стреля. Георги Терзиев обаче се хвърли на шпагат и успя да отклони топката, колкото да не попадне в очертанията на вратата, а да излезе в корнер.

В началото на втората част Лудогорец можеше да поведе. Швиерчок шутира хубаво от наказателното поле, ала топката срещна страничната греда.

В 1-ата минута на даденото продължение, Лудогорец стигна до победата. След центриране отдясно, оставеният непокрит Димо Бакалов засече неспасяемо с глава за крайното 0:1.