Лудогорец обезсмисли реванша и е на финал след разгром срещу Хебър

0
rikjonatan

Лудогорец обезсмисли реванша срещу Хебър за Купата на България, след като спечели първия полуфинал на „Хювефарма Арена“ с повече от категоричното 4:0. По този начин Лудогорец вече гледа към финала на турнира.

Лудогорец поведе още в 4-тата минута. Домакините развиха атака отдясно. Защитата на Хебър не се справи добре с центриране на Сон. Топката се озова в Рик Джонатан, който с хубав удар по земя преодоля Петър Дебърлиев.

Лудогорец направи резултата 2:0 в 21-ата минута. Педро Нареси получи отдясно и продължи към Квадво Дуа. Той с едно към Якуб Пьотровски. Полякът веднага нагласи топката на крака на Рик, който вкара втория си гол в мача.

В 27-ата минута Кабов беше изведен по десния фланг. Той стигна почти до аутилинията и сви към Шейх Диаманка, чийто изстрел от чиста ситуация излезе в аут.

В ответната атака Якуб Пьотровски излезе сам срещу Дебърлиев, но стреля много неточно.

В 55-ата минута Лудогорец поведе с 3:0 срещу Хебър. Тодор Неделев центрира от ъглов удар. Педро Нареси отклони с глава към Диниш Алмейда, който от близо вкара топката във вратата на Дебърлиев. Имаше съмнения за засада, но проверката на ВАР потвърди редовността на гола.

В 80-ата минута Лудогорец покачи на 4:0. Дени Групер имаше прекалено голямо свободно пространство пред себе си. Той се впусна по фланга и пусна успореден на голлинията пас. Тисера засече от близка дистанция, а Петър Дебърлиев реагира блестящо и спаси. Вратарят нямаше никакви шансове при последвалата добавка на Спас Делев, който се разписа на празна врата.

В добавеното време на мача Бърнард Текпетей пропусна идеална възможност, за да направи резултата 5:0, стреляйки от много добра ситуация в наказателното поле на Хебър в аут.

Протоколният реванш в Пазарджик е след седмица.