Лудогорец обърна Олимпиакос след драма,дузпи и спорно съдийство в Шампионската лига!

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Оборът на на Лудогорец драматично победи с дузпи Олимпиакос след изпълнение на дузпи. В редовното време завършиха наравно 2:2 в решителен мач реванш от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Матю Валбуена и Хасани пропуснаха за гръцкия гранд първите дузпи . Футболистие на Лудогорец вкараха обаче четири поредни дузпи ипродължиха напред в турнира!
Наставникът на домакините Валдас Дамбраускас ще заложи на трима в отбрана, а изненадата в състава на Лудогорец е името на Жосуе Са.Наставникът на гостите пък направи цели пет промени в състава си в сравнение с първия двубой в Гърция.Победителят от сблъсъка днес ще се класира за плейофите за груповата фаза на Шампионска лига, където ще се изправи срещу победителя от двойката Глазгоу Рейнджърс – Малмьо (1:2 след първия мач).
Първото положение дойде в 5-ата минута, когато след грешка при изнасянето на топката от страна на Лудогорец, Масурас се озова на стрелкова позиция и отправи удар от около 20 метра, но топката бе блокирана от бранител в зелено.
В 18-ата минута домакините стигнаха до много добра възможност. Антон Недялков бе намерен на левия фланг с дълго подаване, капитанът на Лудогорец с лекота преодоля бранител на гостите и комбинира с Каули Оливейра на границата на наказателното поле. Той стреля към вратата, но топката премина покрай левия страничен стълб.
В 29-ата минута Ел-Араби получи на границата на наказателното поле, успя да се обърне и да стреля, но след лек рикошет топката излезе в корнер.
Две минути по-късно гръцкият тим успя да поведе в резултата. След грешка на Икоко при изнасянето на топката, гостите организираха бърза атака. Топката бе пратена на десния фланг, където Масурас овладя необезпокояван от никого и отлично видя на далечната греда включилия се М’Вила, който с удар от въздуха по диагонала не остави шансове на Кахлина.
Три минути преди края на първата част Кирил Десподов бе изведен много добре отдясно, надбяга Ба и навлезе мощно в наказателното поле, но непосредствено преди да отправи удар защитникът на гостите със сетни усилия успя да избие в корнер. Футболистът на домакините имаше сериозни претенции за дузпа, но те останаха неуважени от главния рефер.
Второто полувреме започна с хубава атака на Лудогорец. Кирил Десподов изведе Икоко отдясно, който обаче бе изпреварен, но въпре. След разиграването от ъгловия удар топката се озова в Стефан Баджи на левия фланг. Халфът на домакините центрира отлично към Сотириу отдясно, който се опита да свали към свой съотборник, но топката попадна на крака на Рубен Семедо, който за свое нещастие насочи коженото кълбо в собствената си мрежа – 1:1.
В 56-ата минута домакините стигнаха до дузпа, след като Кирил Десподов бе повален в наказателното поле на Олимпиакос. Нападателят се пребори с Андроутсос, който в опит да избие топката изрита Десподов в прасеца. Реферът не се поколеба този път да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Пиерос Сотириу, който елегантно прати в противоположния ъгъл вратаря, за да направи пълен обрат на резултата.
Олимпиакос успя да се върне в мача не без помощта на главния арбитър от Израел Орел Гринфелд, който отсъди скандална дузпа в полза на гостите. В 61-ата минута след центриране в наказателното поле на Лудогорец, Гонсалвеш успя изчисти в корнер, но след това докосна с крак главата на Ел-Араби. Първоначално съдията посочи ъглов удар, но минута по-късно промени решението си и отсъди дузпа.Изпълнението на наказателния удар се проточи повече от шест минути, в които последваха сериозни препирни. Оливе Вердон бе декориран в жълто, а веднага след това на футболиста на Лудогорец бе вдигнат и червен. Очевидно обаче реферът се обърка и след протестите от страна на играчите на домакините, червеният картон бе отменен.В крайна сметка Ел-Араби не трепна от бялата точка и изравни резултата на „Хювефарма Арена”.
В следващите минути Лудогорец увеличи оборотите и стигна до две много добри положения, които обаче бяха отразени от гръцкия страж. Първо Сотириу, а след това и Десподов не успяха да преодолеят противниковия вратар.
В 86-ата минута гостите от Гърция останаха с човек по-малко на терена, след като Ба действа изключително грубо срещу Кирил Десподов край тъчлинията и съвсем правилно бе санкциониран с жълт картон. Това обаче бе неговият втори в мача, оставяйки своите в числено намален състав. До края на редвото време не се случи нищо и закономерно двубоят отиде в продължения.
В допълнителния половин час от мача Валдас Дамбраускас извади един от централните си защитници в лицето на Жосуе Са, вкарвайки в игра атакуващ футболист – Дорин Ротариу. Именно румънецът и другата резерва Алекс Сантана пробваха късмета си с далечни удари, но за тяхно съжаление те бяха неточни.