Лудогорец не се даде на румънския шампион (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец и ЧФР Клуж не излъчиха победител в контролна среща. На стадион „Зеекирхен-Ам-Валързее“ в Залцбург двубоят завърши при равен резултат – 1:1. Проверката бе част от предсезонната подготовка на родните шампиони.

Лудогорец можеше да поведе след по-малко от 180 секунди. След центриране от корнер, Георги Терзиев успя да отклони топката, но стражът на румънците улови на голлинията.

В 12-ата минута удар на Вандерсон пред наказателното поле мина покрай лявата греда.

6 минути по-късно, след центриране отдясно, Омрани плонжира и засече с глава. Падт обаче спаси.

ЧФР Клуж за малко да поведе след половин час игра. След центриране от корнер, Майк Сестор засече отблизо с глава. Топката обаче срещна дясната греда, след което бе изчистена.

Лудогорец стигна до гол в 37-ата минута. Клаудиу Кешеру изпълни перфектно фал, като от над 20 метра намери горния ляв ъгъл за 1:0.

Румънците можеха да изравнят 60 секунди след това. Мощен изстрел от дистанция на Родригес обаче профуча покрай дясната греда.

В 41-ата минута Каули нанесе силен удар, но Балградян изби в корнер.

3 минути по-късно Кешеру се отскубна сам срещу вратаря. Ударът му от дъгата пред наказателното поле обаче премина над напречната греда.

Лудогорец можеше да удвои аванса си в 49-ата минута. Икоко нахлу в наказателното поле, след което намери връхлитащия Доминик Янков. Ударът на последния обаче разтресе напречната греда. Добавката на Вандерсон пък бе отклонена от защитник на румънците и премина покрай дясната греда.

240 секунди след това ЧФР изравни. Билел Омрани с изключително прецизен удар от границата на наказателното поле намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 60-ата минута Каули от малък ъгъл прехвърли стража на ЧФР, но прехвърли и вратата.

В тези минути бяха извършени куп смени, което повлия на играта и на двата отбора, като интересни положения намаляха драстично.

В 84-ата минута Митков бе изведен на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му обаче бе избит от вратаря на ЧФР.

Секунди след това Гонсалвеш стреля мощно от сериозна дистанция. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 30. Игор Пластун, 32. Жосуе Са, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра, 28. Клаудиу Кешеру, 10. Елвис Ману, 88. Вандерсон

Клуж: 34. Кристиан Балградян, 16. Матео Сушич, 29. Рачид Буена, 92. Майк Сестор, 14. Ясмин Латовлевич, 8. Рунар Сигурьонсон, 5. Джонатан Родригес, 10. Чиприан Дяк, 21. Анас Тахири, 11. Клаудиу Петрила, 9. Билел Омрани