0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец U19 направи важна крачка към шампионската титла в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Захари Сираков прекършиха шампионските амбиции на връстниците си от Левски (София) с класическото 3:0 и са лидери във временното класиране. Мачът от XXXI кръг на първенството се игра на стадион „Гнездо на орли“. Отличи се Петър Георгиев, който отбеляза два гола за успеха.

Двата отбора изиграха здрав мач, в който разградчани не оставиха съмнения, че са по-добрият тим на терена. Петър Георгиев откри резултата в 31-та минута. Преднината от един гол се запази до почивката.

Точно след един час игра Петър Георгиев отбеляза второто си попадение в двубоя. Малко по-късно „орлите“ останаха с човек по-малко на терена, след като Димитър Василев получи червен картон. Надеждите на съперника, че с човек повече може да стигне поне до частичен обрат се изпариха в 72-та минута, когато Калоян Симеонов прати топката в мрежата за 3:0.

„Получи се истинско дерби, с много нерви и здрави сблъсъци. Радващо е, че победихме и сме лидери в класирането. До края на първенството ни остават три мача. Трябва да ги спечелим и да триумфираме като шампиони“, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.