Лудогорец на крачка от финал за купата на БФС(ВИДЕО)

0

Лудогорец U18 записа убедителна победа с 4:1 над Добруджа (Добрич) в първи четвъртфинал от турнира за купата на БФС. Момчетата от набор 2001 надиграха напълно съперника и можеха да се поздравят с още по-категорична победа, но направиха много пропуски.

„Орлите“ откриха резултата в 19-ата минута, когато Велислав Минков завърши точно хубава, постепенна атака. В 27-ата минута Добруджа изравни при единствената си по-опасна акция към вратата на Владимир Русанов. В 29-ата минута разградчани отново поведоха, като Калоян Симеонов реализира точно отсъдената дузпа. Кирил Янакиев направи 3:1 в 29-ата минута и този резултат се запази до края на първото полувреме.

През второто Джафер Джафер отбеляза за 4:1 в 51-ата минута. Лудогорец продължи да атакува опасно, но Георги Бабалиев, Кирил Янакиев и Владислав Минков пропуснаха от чисти ситуации.

Реваншът е на 13-ти ноември, вторник, в Добрич.