
Лудогорец започна колебливо сезона и след снощния мач на Берое с Ботев (Bp) се намира на четвърто място в класирането. Активът от 11 точки обаче е изравнен антирекорд в историята на клуба, откакто той стана част от българския футболен елит през 2011 година. След 6 изиграни мача „орлите“ имаха толкова малко точки само през сезон 2014/15. През есента на този сезон, те играха в Шампионската лига, ЦСКА се възползва и в един момент натрупа 7 точки аванс. През пролетта обаче „червените“ се сринаха и изостанаха доста, а през лятото бяха и извадени от групата.
Така въпреки лошия старт и само 11-те точки от първите 6 мача Лудогорец пак стана шампион. Интересното е, че във всяко от първите си 6 участия в „А“ група, „орлите“ имаха различен брой точки до този момент от сезона.






