Лудогорец изпусна украински гранд! Шахтьор изравни с дузпа-невидимка в 96-ата минута (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец не успя да победи Шахтьор (Донецк) в контролна среща. „Орлите“ си украинският гранд завършиха 2:2. Разградчани имаха два гола аванс, но допуснаха изравняване. Второто попадение на Шахтьор падна в 96-ата минута след несъществуваща дузпа.

Това бе последната проверка за възпитаниците на Анте Шимунджа в Турция. Както е известно, разградчани отмениха спарингите с Вендсисел и Динамо (Киев) заради многото контузии футболисти.

В 10-ата минута Десподов не сполучи от фал от отлична позиция. 6 минути по-късно пък шут на Вердон мина покрай вратата.

В 19-ата минута Десподов изведе Педро Нареси, който шутира от движение. Пятов обаче със страхотна намеса предотврати гол във вратата си.

Лудогорец поведе в 27-ата минута. Недялков центрира отляво. Игор Тиаго овладя на точката за изпълнение на дузпа и, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 1:0.

„Орлите“ удвоиха аванса си само 120 секунди по-късно. Отново Недялков даде пас отляво. Този път Нонато засече от движение от 7-8 метра за 2:0.

След по-малко 120 секунди игра през втората част, Бърнард Текпетей с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Тиаго, който е попречил на видимостта на вратаря.

Шахтьор отговори с мощен шут на Юшченко, който обаче профуча над напречната греда.

В 66-ата минута Лудогорец по чудо не оформи класиката в резултата. Десподов изпълни отлично фал, фронтално срещу вратата. Стражът на Шахтьор обаче успя с върха на пръстите да докосне топката, което се оказа достатъчно тя се отбие в дясната греда, вместо да спре в мрежата.

В 72-ата минута Шахтьор намали изоставането си. Шут Ласина Траоре бе отразен от Падт. Футболистът на украинците обаче направи атрактивна добавка със странична ножица, на която вратарят на Лудогорец не успя да противодейства – 2:1.

Шахтьор изравни в 96-ата минута. Вундаренко бе точен от дузпа за крайното 2:2. Наказателният удар бе скандално отсъден, след като топката срещна крака на Пластун, но главният съдия видя игра с ръка.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 3. Антон Недялков, 16. Аслак Витри, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 20. Густаво Нонато, 11. Кирил Десподов, 37. Бернард Текпетей, 9. Игор Тиаго;

Резерви: 12. Симон Слуга, 71. Умут Хабил, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера, 90. Спас Делев, 17. Жоржиньо;

ШАХТЬОР: 30. Пятов (К), 7. Тотовицкик, 13. Гочолейшвили, 14. Сикан, 18. Борячук, 23. Тейлър, 24. Глушченко, 27. Очеретко, 29. Назарина, 32. Козик, 44. Ракицкий