Лудогорец измъкна победата от Левски

0
levski ludogorets

Лудогорец победи Левски с 1:0 като гост в мач-зрелище. Двата отбора вложиха много сили, поддържаха високо темпо, а напрежението бе до последната секунда. Атмосферата на стадиона също бе на  ниво. Трите точки обаче заминават за Разград.

Още в 40-ата секунда домакините поискаха дузпа. Цунами центрира, топката се удари в крака, после в тревата и в ръката на Аслак Фон Витри, реферите прецениха, че няма основание да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

Във 2-ата минута Ел Джемили стреля, но топката излезе в аут

Домакините стигнаха до първи ъглов удар в 5-ата минута, когато Ноа Сонко Сундберг изчисти в корнер. След центрирането се стигна до втори корнер, след който „сините“ играха късо, но сбъркаха, но и контраатаката на Лудогорец не сполучи.

В първите 10 минути домакините от Левски играха по-дълго с топката и направиха повече атаки по посока вратата на Серджио Падт.

В 14-ата минута Жереми Петрис направи добър пробив и влезе в наказателното поле, където падна, а Георги Гинчев взе решение да покаже жълт картон за симулация на Петрис.

Малко по-късно Якуб Пьотровски блъсна Уелтон близо до аутлинията, но реферът Георги Гинчев не отсъди нарушение.

В 24-ата минута Серджио Падт бе близо да повтори грешката на Симон Слуга от мача срещу Локомотив Пловдив. Двама футболисти на Левски атакуваха вратаря и бяха близко да му вземат топката, но нидерландецът се справи.

Лудогорец вкара топката в мрежата на Левски в 25-ата минута. Якуб Пьотровски изведе Руан Секо в чиста позиция и стреля по диагонала и вкара в близкия на вратаря ъгъл.

При празника за гола Бърнард Текпетей бе уцелен с бутилка и падна на терена, но нямаше сериозни последствия за играча.

В 32-ата минута Уелтон направи добър пробив, при който бе съборен пред наказателното поле на Лудогорец. Джавад Ел Джемили стреля, но изпрати топката високо над вратата.

В 35-ата минута Аслак Фон Витри центрира от пряк свободен удар, но Бърнард Текпетей стреля слабо с глава и топката излезе в аут.

След още 4 минути игра гостите отново стигнаха до пряк свободен удар встрани от наказателното поле, Иван Йорданов стреля, но изпрати в аут.

В 42-ата минута Уелтон стреля слабо от границата на наказателното поле, а Серджио Падт изби в корнер. След изпълнението Асен Митков центрира, Цунами върна топката с глава към Митков, но бе маркирана засада.

В края на първата част домакините изпълниха няколко ъглови удара, но не стигнаха до опасност.

40 секунди след началото на второто полувреме Бърнард Текпетей стреля, но Пламен Андреев спаси.

Левски направи добра атака в 47-ата минута, Рикардиньо стреля, но топката бе блокирана и излезе в ъглов удар.

В 57-ата минута Лудогорец стигна до първия си ъглов удар, но след изпълнението Роналдо изби с глава.

След 2 минути игра Ел Джемили центрира опасно, Рикардиньо засече и изпрати топката в левия стълб и излезе в аут.

В 62-ата минута Руан Секо влезе грубо в краката на Пламен Андреев, но Георги Гинчев не му показа втори жълт картон.

Лудогорец направи много добра атака в 74-ата минута, Сон мина през няколко футболисти на „сините“, пусна диагонален пас към Аслак Фон Витри, който с мощен шут насочи топката към вратата, но Пламен Андреев спаси и изби в ъглов удар.

В 76-ата минута Келиан вар ден Каап направи груба грешка, Руан Секо открадна топката, успя да насочи към вратата, но Хосе Кордоба изби от голлинията в тъч.

В 78-ата минута Клод Гонзалвеш опита да прехвърли Пламен Андреев от центъра, но не уцели вратата.

Минута преди края на мача Левски направи добра атака. Топката стигна до Уелтон, който стреля от границата на наказателното поле, но Серджио Падт спаси.

Реферът даде 7 минути продължение на мача, но време за голове явно нямаше.