Лудогорец излъга Черно море! Марселиньо се завърна със златна асистенция и червен картон (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец Черно море в мач от VI кръг на efbet Лига. На „Тича“, „орлите“ стигнаха до успех с 2:1. Шампионите трябваше да осъществят пълен обрат в битката на непобедените до този момент в елита, след като варненци поведоха в резултата.

За тима на Стойчо Стоев, след дълго изгнание, на терена се завърна Марселиньо. Именно той имаше решителна роля за победата, тъй като даде асистенция за второто попадение, секунди след като влезе на терена. 5 минути преди края на редовното време обаче, бразилецът си изкара втори жълт картон и бе пратен преждевременно в съблекалнята.

Първата опасност дойде след само 180 секунди игра и бе в актива на домакините. Андраде стреля от дистанция, но Пламен Илиев улови отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 20-ата минута Кешеру нанесе далечен удар – слаб и неточен.

240 секунди по-късно Дан Битон стреля от ъгъла на наказателното поле, но стражът на „моряците“ успя да избие в корнер топката, която бе насочена под напречната греда.

В 25-ата минута варненци по чудо не поведоха. Родриго Енрике проби отляво и пусна към точката за изпълнение на дузпа към Аристоте Ндонгала. Последният стеля силно от движение, ала Пламен Илиев с изумителен рефлекс успя да избие в корнер.

Само 3 минути по-късно Черно море все пак поведе. Анисе сгреши фатално с къс пас назад, Родриго Енрике пресече, напредна, влезе в наказателното поле и с много точен удар намери долния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 1:0.

В 32-ата минута Лудогорец изравни от нищото. Дан Битон центрира от фаул, никой в наказателното поле не успя да играе с топката, която изненада Дюлгеров и спря в долния му десен ъгъл за 1:1.

В 42-ата минута Лудогорец пропусна страхотен шанс да стигне до пълен обрат. Мавис Чибота намери в наказателното поле с прекрасен диагонален пас Жоржиньо, който пък от въздуха пусна за Кешеру. Румънецът стреля от воле, но Дюлгеров успя да избие с крак.

В 50-ата минута малшансът попречи на Черно море да възстанови аванса си. Патрик Андраде стреля чудесно от фаул, но топката срещна дясната греда на Пламен Илиев.

Натискът на Черно море продължи, но вместо домакините да стигнат до втори гол, това сториха гостите. В 74-ата минута Марселиньо, който се появи секунди по-рано в игра, центрира отдясно. Калудиу Кешеру засече с глава, топката рикошира леко в главата на Хантакиас и спря в мрежата на Дюлгеров за 1:2.

В 85-ата минута Лудогорец остана с 10 души. Марселиньо фаулира в гръб, при борба за висока топка, Нягу, за което получи втори жълт и съответно червен картон.