Лудогорец и Левски не излъчиха победител в здраво дерби! ВАР отмени гол за „сините“ и дузпа за разградчани (ВИДЕО)

0
ludogoret levski anton nedqlkov georgi milanov
-
-

Лудогорец и Левски не излъчиха победител в отложен мач от VI кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ съперниците изиграха изключително оспорван двубой, който обаче завърши без попадения – 0:0. Така „орлите“ ще зимуват на второ място във временното класиране, на точка зад лидера ЦСКА-София. „Сините“ пък са шести – с 30 точки.

Първата опасност в мача дойде в 22-ата минута. Марин Петков проби отляво, след което намери в наказателното поле Георги Миланов. Последният стреля по диагонала, но Пластун се хвърли на шпагат и успя да избие в корнер.

120 секунди по-късно пък шут на Роналдо от наказателното поле мина встрани от вратата.

В 35-ата минута Лудогорец организира скоростна контра. Десподов нахлу в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Паднал на земята футболист на домакините успя да върне към Тиаго, който шутира. Сундберг успя да застане на пътя топката, която обаче след това рикошира в ръката на падащия на тревата Келиан ван дер Каап и Станислав Тодоров отсъди дузпа. След продължително разглеждане на ситуацията с ВАР, главният съдия бе призован да отиде до монитора и след като видя положението отмени решението си за 11-метров наказателен удар.

В 43-ата минута Кордоба се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. След неговия шут, Пластун успя в последния момент да докосне топката, която след това профуча над напречната греда, излизайки в корнер.

В самото начало на втората част Пьотровски стреля силно извън наказателното поле. Пламен Андреев обаче изби с една ръка.

Скоро след удар на Десподов от точката за изпълнение на дузпа мина високо над вратата.

След час игра Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в крак на футболист на Лудогорец и премина на сантиметри от дясната греда.

120 секунди по-късно Георги Миланов нанесе силен удар извън наказателното поле. Топката рикошира в гърба на Роналдо, прехвърли леко излезлия напред Падт и влетя под напречната греда. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а Станислав Тодоров също отиде до монитора. В крайна сметка попадението бе изключително пресилено отменено, след като реферът прецени, че Миланов е извършил нарушение преди удара си. То пък се състоеше в това, че при движението си той докосна с ръка лицето на Нареси.

След още 2 минути Левски по чудо не поведе. Влезлият секунди по-рано Ивелин Попов мина като на парад през няколко футболисти на съперника и намери в наказателното поле Филип Кръстев. Последният засече от движение по диагонала. Топката обаче срещна лявата греда, мина пред голлинията и след това бе изчистена.

В 80-ата минута Домник Янков бе изведен в наказателното поле сам срещу вратаря. Ударът му обаче профуча до дясната греда. В ситуацията останаха и сериозни съмнения за засада, каквато обаче не бе маркирана.

„Сините“ отговориха с индивидуален рейд на Кръстев, който нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, но встрани от вратата.

В 1-ата минута на даденото продължение Текпетей бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Голът обаче не бе признат заради засада.