Лудогорец гледа към плейофа след разгром над ТНС (ВИДЕО)

0
Снимка: lap.bg

Лудогорец гледа към плейофа на Лига Европа, където почти сигурно ще се изправи срещу Марибор, след като разби с 5:0 като домакин ТНС в първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският шампион имаше тотално надмощие над своя съперник и можеше да постигне и по-убедителна победа. Играчите на Стойчо Стоев не оставиха никакви съмнения относно своето превъзходство още от самото начало на мача..

Първият удар в срещата бе отправен от Джоди Лукоки още във 2-та минута, но той бе неточен и топката излезе в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 10-та минута. Козмин Моци с диагонален пас намери отлично включилия се отляво Мавис Чибота, който овладя топката и навлезе в наказателното поле на ТНС, след което стреля, но кълбото рикошира в десния стълб, а след това Райън Харингтън се опита да изчисти, но за сметка на това си отбеляза нелеп автогол.

Клаудиу Кешеру излезе сам срещу Пол Харисън в 12-ата минута, но ударът на румънския нападател бе отразен.

Дан Битон стреля от фаул от над 30 метра в 17-та минута, Пол Харисън игра колебливо и не успя да улови топката, която попадна в Кешеру. Румънецът стреля в тялото на вратаря, а при добавката Лукоки отново не сполучи.

Първа възможност за гостите се откри в 21-та минута. Райън Бробел стреля силно от фаул, но топката попада право в ръцете на Пламен Илиев.

Лудогорец удвои своята преднина в 28-та минута, когато Дейвис подари топката на Кешеру, който пусна перфектен извеждащ пас към Мавис Чибота, който финтира Пол Харисън и вкара в опразнената врата за 2:0.

В 38-та минута Икоко и Пламен Илиев не се разбраха. Дийн Еб открадна топката и излезе очи в очи с вратаря, но се засуети и по нелеп начин я изкара в аут без дори да успее да отправи удар.

Лудогорец вкара трети гол в 43-та минута. Дейвис допусна много груба грешка и загуби топката от Джоди Лукоки, който след това не пропусна да вкара във вратата на Пол Харисън.

Лудогорец продължи да доминира и през второто полувреме. Пред Кешеру се откри добра възможност в 47-та минута, но ударът му не бе точен.

Битон центрира много добре в наказателното поле на ТНС в 54-та минута, където Лукоки падна на терена след съприкосновение с Крис Мариът, но реферът подмина ситуацията.

Лудогорец вкара четвърти гол в 65-та минута. Мавис Чибота се опита да стреля, но ударът му бе блокиран и топката се върна в него. След това изведе Клаудиу Кешеру на празна врата и румънецът не пропусна да вкара.

Лудогорец вкара и пети гол в 76-та минута. Българският шампион получи право да изпълни дузпа. Козмин Моци изпълни наказателния удар, но Пол Харисън спаси. След това при добавката Моци не пропусна да вкара.

Протоколният реванш е след седмица в Уелс.