Лудогорец детронира Левски! „Сините“ изпортиха дузпа в 90-ата минута (ВИДЕО)

0
ludogoret levski anton nedqlkov georgi milanov
-
-

Лудогорец победи Левски в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. На стадион „Хювефарма Арена“ „орлите“ се наложиха с 2:1, след като първи допуснаха гол. „Сините“ можеха да пратят мача в продължение, но пропуснаха дузпа в 90-ата минута. Така трофеят в надпреварата ще има нов притежател, след като последното издание бе спечелено от столичния гранд.

В 5-ата минута Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в Слуга.

60 секунди по-късно Уелтън нахлу в наказателното поле и нанесе силен, но неточен удар.

В 11-ата минута Цунами центрира отляво. Георги Миланов засече с глава, но Слуга улови сигурно.

10 минути по-късно Уелтън проби отляво, влезе в наказателното поле, мина между двама футболисти на съперника и шутира по диагонала. Слуга успя да избие, а след това Пластун изчисти току преди футболист на гостите да направи добавка.

В 35-ата минута Роналдо открадна пред наказателното поле на противника и изведе Уелтън. Последният се освободи от футболист на Лудогорец и стреля по земя по диагонала. Слуга обаче показа класа, плонжира и успя да докосне топката, която след това излезе в корнер.

240 секунди по-късно Лудогорец създаде първата си опасност в мача. Текпетей стреля мощно от около 25 метра. Андреев действа на сигурно и боксира настрани.

В даденото продължение Левски имаше прекрасна възможност да поведе. Георги Миланов нахлу вляво в наказателното поле и стреля по земя по диагонала. Слуга плонжира и успя да избие с една ръка. Топката стигна до границата на вратарското поле, където Роналдо понечи да направи добавка. В последния възможен момент обаче Недялков протегна крак и успя да избие от крака на бразилеца в корнер.

5 минути след началото на втората част феновете на Левски направиха сериозно пирошоу. Това наложи двубоят да бъде прекъснат за известно време, тъй като димките затрудниха максимално видимостта.

Левски поведе в 61-ата минута. Цунами центрира остро отляво. На границата на вратарското поле пък Уелтън засече нетрадиционно с корем и топката мина до лявата ръка на Слуга, спирайки в мрежата му. Домакините има претенции за игра на бразилеца с ръка, каквато обаче категорично нямаше и голът бе признат – 0:1.

180 секунди по-късно Рик получи в наказателното поле, но ударът му бе далеч от целта. Скоро след това пък шут от дистанция на Текпетей също мина на безопасно разстояние от вратата.

В 69-ата минута обаче Лудогорец изравни. Пьотровски даде остър пас по земя отляво. Влезлият секунди по-рано Игор Тиаго пък без проблеми засече от 2-3 метра в празната врата за 1:1.

Четвърт час преди края на редовното време Текпетей центрира отдясно. Тиаго засече с глава от точката за изпълнение на дузпа, но покрай дясната греда.

120 секунди по-късно „сините“ организираха скоростна контра, в края на която Уелтън шутира от границата на наказателното поле. Слуга обаче плонжира и успя да избие в корнер отиващата в долния ляв ъгъл топка.

В 79-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Текпетей стреля от 20-ина метра. Топката мина под плонжа на Андреев и спря в мрежата му за 2:1.

Левски можеше да изравни 180 секунди след това. Кордоба нанесе опаден удар към долния десен ъгъл на вратата. Слуга обаче с върха на пръстите успя да избие в корнер.

Сините имаха прекрасна възможност да изравнят в 90-ата минута. Цунами получи в наказателното поле и стреля. Топката се отби в ръката на Вердон, но Давидов не отсъди дузпа. Ситуация обаче бе разгледана от ВАР, а главният съдия трябваше да отиде до монитора, след което промени решението си и отсъди 11-метров наказателен удар. Ударът от бялата точка на Хосе Кордоба обаче мина високо над напречната греда.

В 6-ата минута на даденото продължение удар с глава на Галчев мина до лявата сглобка на вратата на Слуга.