Лудогорец би с помощта на скандално неотсъдена дузпа за Дунав (ВИДЕО)

0
ludogorets dunav
Снимка: lap.bg

Лудогорец завърши годината с победа. „Орлите“ се наложиха трудно с 2:0 при гостуването си на Дунав. Успехът можеше да бъде и далеч по-убедителен, но няколко пропуска и две греди попречиха това да се случи.

Същевременно, за трите точки спомогна и скандално неотсъдена дузпа за русенци при 0:1. В 53-ата минута Козмин Моци опита да разбие устата на Ахмед Ахмедов с лакът, като ситуацията се разви в наказателното поле на гостите. Това обаче бе подминато от главния арбитър Никола Попов, който на всичкото отгоре вдигна жълт картон на Красимир Станоев за протест.

Лудогорец можеше да поведе в 4-ата минута. Опасен удар на Свиерчок обаче премина встрани от вратата на Дунав.

В 16-ата минута Иван Коконов отправи опасен удар с глава, но топката премина покрай гредата.

В ответната атака гостите откриха резултата. Швиерчок отбеляза прати топката в мрежата от непосредствена близост, след груба грешка на защитата на Дунав.

В последната минута на полувремето Форстър успя да да отбележи с удар от дистанция. Попадението обаче бе отменено поради засада на Кешеру, който пречеше на видимостта на вратаря на Дунав.

В началото на втората част Рафаел Форстър отправи удар с глава, но топката премина над вратата на Дунав.

В 53-ата минута се стигна и до бруталния удар на Моци в устата на Ахмедов, за което Никола Попов не посмя да посочи бялата точка.

В 61-ата минута Балджийски стреля от наказателното поле, но вратарят улови.

60 секунди по-късно „орлите“ можеха да решат всичко. Якуб Швиерчок стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката разтресе лявата греда.

В 68-ата минута Броун се намеси неубедително, Иса стреля към опразнената врата, но Форстър застана на пътя на топката и предотврати изравнително попадение.

В 81-ата минута Лудогорец си подпечата трите точки. Жоао Пауло напредна отляво и пусна успоредно на голлинията. От границата на вратарското поле пък за Клаудиу Кешеру не бе проблем да засече в мрежата за 0:2.

В даденото продължение Вандерсон стреля мощно от границата на наказателното поле, защитник на домакините успя да докосне топката пред голлинията, след което тя срещна напречната греда.