Локомотив(София) пречупи Ботев с дузпа

0
lokomotiv sofiq

Локомотив(София) победи с 1:0 Ботев(Враца) в първия си  мач от сезона. Срещата премина в едно прилично темпо за родните стандарти.

В началния четвърт час от срещата темпото бе изключително ниско, а положенията пред двете врати липсваха.

Красимир Милошев центрира остро топката от статично положение в наказателното поле на Ботев Враца. Там Чавдар Ивайлов се опита да изчисти топката, която премина опасно покрай левия страничен стълб на вратата в 15-ата минута.

Карлос Франса напредна по десния фланг на нападението на столичните „железничари“, след което навлезе в наказателното поле и шутира в 24-ата минута, но твърде не точен.

Красимир Станоев шутира силно от пряк свободен удар в 27-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Красимир Костов.

Димитър Митков пусна топката за Красимир Станоев, който шутира с едно докосване от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл на вратата, но стражът на врачани се разтегна и извади топката в 37-ата минута.

Бруно Франко центрира отдясно на втора греда, където Луиз Соарес не изчисти по най-добрия начин в 43-ата минута. Топката достигна до Валентин Николов, който продължи за Карлос Франса, чийто удар беше отразен от Краси Костов, който демонстрира страхотен рефлекс.

Столичните „железничари“ продължиха да бъдат по-активни от своите опоненти. Карлос Франса получи извеждащо подаване, в наказателното поле на Ботев Враца, където бе спънат от Луиз Соарес. Главният рефер Георги Гинчев бе близо до ситуацията и посочи бялата точка. В 58-ата минута с изпълнението на дузпата се нае Димитър Митков, който прати Костов в обратния ъгъл и реализира.

Спас Георгиев напредна отдясно и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Момчил Цветанов остави топката за Чавдар Ивайлов. Халфът на Ботев Враца шутира от границата на наказателното поле, а топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата в 67-ата минута.

Галин Минков напредна през центъра на терена по време на контраатака на столичните „железничари“. Крайният бранител комбинира на двойно подаване с Карлос Франса, след което шутира в 81-ата минута, но успя да намери очертанията на вратата.

В края на мача Тодоров стреля много опасно, но Любенов се намеси на ниво.