Локомотив(София) измъкна важна победа в Стара Загора

0
lokomotiv sofiq karlos fransa
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Локомотив(София) победи като гост Берое с 1:0 и по този начин завоюва много ценни три точки под Аязмото. Домакините могат да съжаляват за редица пропуснати възможности за гол.

Първият удар към някоя от двете врати дойде в 5-ата минута, когато Енцо Ойос шутира от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на Александър Любенов.

Натискът на Берое продължи и защитата на Локо София имаше доста работа. В 14-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, твърдейки, че Лусиано Скуадроне е фаулиран в наказателното поле, но съдията подмина претенициите на Берое.

В 17-ата минута Вини Трибуле овладя една центрирана отдясно топка в наказателното поле, но Любенов скъси разстоянието и направи спасяване при удара на нападателя.

Точно преди изтичането на половин час игра Едуин Ласо изведе Сантиаго Годой фронтално срещу Любенов, но ударът му рикошира в десния страничен стълб.

По-добрата игра на Берое продължи, като в 40-ата минута домакините имаха претенции, че Сантиаго Годой е фаулиран от Лука Иванов на границата на наказателното поле, но ВАР не се сезира.

Две минути преди края на редовното време на първата част Вини Трибуле отигра една висока топка с глава и я насочи към Годой. Той се наведе леко и с глава насочи топката към пътя на Енцо Ойос. Десетката на Берое остана сам срещу Любенов и порази вратата му.

Попадението обаче не бе зачетено, тъй като ВАР реферите прецениха, че е имало засада в ситуацията!

Второто полувреме започна на високо темпо, като в 52-ата минута Майк Севайос с глава засече центриране на Ласо от дясното крило. Той насочи топката към Трибуле, който също стреля с глава, но вратарят на гостите спаси.

Три минути след това Скуадроне излезе от втора позиция и засече центриране от дълбочина, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Берое имаше нови основания за дузпа в 61-ата минута, когато Даниел Ками избута Годой, но играта продължи. Секунди по-късно съдията Георги Иванов показа жълт картон на Красимир Милошев за чист шпагат на халфа на гостите.

В следващите минути натискът на тима на Хосе Луис Ачиари спадна и това позволи на Локо София да направи няколко опасни слизания към вратата на Берое.

В 85-ата минута гостите направиха добра контраатака, като топката стигна до Калоян Кръстев. Той влезе в наказателното поле и стреля, но след рикошет, топката напусна очертанията на терена.

В 86-та минута Красимир Милошев центрира от ъглов удар. Кръстев стреля с глава, но Ачиари спаси. Топката обаче стигна до Даниел Ками, който отблизо порази вратата на Берое – 1:0 за Локо София.

Така железничарите измъкнаха ценна победа в Стара Загора.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, за Берое предстои трудно гостуване на Локомотив Пловдив, като мачът в парк „Лаута“ е в събота, 21 октомври. В същия ден пък Локомотив София ще приеме ЦСКА 1948 на стадиона в квартал „Надежда“.