Локомотив(Пловдив) победи в „железничарско“ дерби с много голове

0
lokomotiv plovdiv djovani bariani babakar dion
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив(Пловдив) победи с 4:2 като гост съименниците си от София  в мач от II кръг на efbet Лига. Защитата на домакините бе под всякаква критика, което бе използвано по много ефективен начин от момчетата на Александър Томаш.

Локомотив (София) поведе в 21-ата минута. Милошев от фал пусна на границата на наказателното поле, където Ивайло Найденов засече от движение. Получи се двоен рикошет в Ангел Лясков и Хорхе Сегура, което заблуди Хоркаш и топката влетя в мрежата му за 1:0.

240 секунди по-късно Найденов даде успореден пас отдясно. Димитър Митков засече пред вратарското поле, но защитник на гостите успя да докосне топката и тя премина малко над напречната греда, излизайки в корнер. След неговото изпълнение Галин Минков шутира извън наказателното поле, играч на пловдивчани успя да докосне топката, която профуча на сантиметри от лявата греда.

В 27-ата минута Локомотив (Пловдив) изравни. Динко Хоркаш от собственото си наказателно поле изрита силно напред. Алан Диас не успя да прецени добре летежа и позволи на Джовани да стигне до топката, след което бразилецът прехвърли излезлия напред Александър Любенов за 1:1.

В 31-ата минута столичани можеха да възстановят аванса си. Хоркаш не успя да избие добре центриране от корнер. Топката стигна до Диме Димов, който обаче не успя да уцели опразнената врата.

120 секунди след това пък „черно-белите“ по чудо не стигнаха до пълен обрат. Евандро бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай дясната греда. В ситуацията той можеше и даде пас вляво от себе, който щеше да изведе Димитър Илиев на празна врата, но предпочете да завърши сам.

Три минути след подновяването на играта Карлос Франса центрира добре отдясно. Димитър Митков стреля с глава, но топката нацели десния страничен стълб. След това топката стигна до топката, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Хоркаш.

В 54-ата и 55-ата минута на два пъти Димитър Илиев обстрела вратата на Локо София след грешки при изнасянето, но и в двата случая Любенов спасяваше, а след това удар с глава на Матеус Да Силва рикошира в левия страничен стълб.

Точно след изтичането на 60 минути Бабакар Дион нахлу от десния фланг в наказателното поле, където запази топката около трима противници. Последва шут, който бе блокиран, но топката рикошира в Дион и отиде до Джовани, който дебнеше вдясно от вратата на Любенов. Бразилецът не се поколеба и с добър удар в близкия удар не остави шансове на вратаря на домакините, за да донесе обрата на „черно-белите“.

В следващите минути домакините се опитаха да изнесат играта, но така оставиха празни пространства в защита и си изпати в 71-ата минута. Тогава Георги Минчев се пребори с  Тешейра и насочи топката към Матеус Да Силва. Десният бек си я нагласи на силния десен крак и с бомбен удар от границата на наказателното поле я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на домакинската врата – 3:1 за Локо Пловдив.

Страхотната игра на „смърфовете“ продължи и в 80-ата минута Мартин Паскалев изведе Джовани сам на лявото крило. Бразилецът нахлу в наказателното поле, където Любенов тръгна да го пресреща, но голмайсторът на Локо Пд веднага пусна топката към десния фланг, където Бабакар Дион бе изпреварил защитник на домакините и отблизо вкара четвърти гол за пловдивското Локо.

В 86-ата минута Матеус Да Силва фаулира Стив Траоре в наказателното поле, изблъсквайки го, и съдията Никола Попов отсъди дузпа. Зад топката застана Красимир Станоев, който в 88-ата минута прати топката в долния десен ъгъл на Хоркаш, който хвана ъгъла, но силата на удара бе извън възможностите му – 2:4.

За повече домакините нямаха, нито време, нито сили.