0
derbz plovdiv
-
-

Локомотив (Пловдив) триумфира в градското дерби срещу Ботев с 1:0. Голът в Коматево падна в 78-ата минута и бе дело на комбинация между две резерви – Елитон, който асистира и Димитър Илиев, който отбеляза.

Това бе 107-ото дерби на Пловдив, в което „смърфовете“ вече имат преднина от 39 победи срещу 38 за Ботев, като равенствата са 30. Локо води и по друг показател – вкарал е две попадения повече при голова разлика 129:127.

Първата част бе доста скучна, както и по-голямата част от двубоя и до ситуации не се стигна първите 10 минути.

В 24-ата минута дойде първият точен изстрел във вратата на един от двата отбора и той бе дело на Парвиз Умарбаев от свободен удар.

В 42-ата минута се стигна до най-спорното положение в срещата. Бирсент Карагерен направи остър шпагат, имайки жълт картон в актива си, но втори такъв не му бе даден, а повторенията показаха, че такъв е трябвало да има.

През втората част положенията отново липсваха, като единоборствата зачестяха, а играта се водеше предимно в центъра на терена.

Единственото попадение в срещата падна в 78-ата минута, когато след комбинация на две резерви Локомотив взе преднина в мача. Елитон центрира от ъглов удар, а Димитър Илиев вкара топката в мрежата на Кайзер след удар с глава.

До края Ботев опита да стигне поне до равенството, но така и не съумя да създаде по-опасни ситуации и в крайна сметка загуби срещата.

Така Локомотив събира 9 точки и поне временно се настанява на 4-ата позиция, а Ботев е седми с шест пункта в актива си.