Локомотив удари Хебър и излезе от ступора

0
lokomotiv sofiq kaloqn krastev karlos fransa
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Локомотив(София) победи Хебър като гост с 2:0 и взе глътка въздух. Това бе и победен дебчт за новия наставник Красимир Балъков.

Мачът започна динамично. В 7-ата минута Стив Траоре центрира в наказателното поле на Хебър, където Диого Тешейра бе изпуснат и отблизо стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Дебърлиев.

Локомотив София поведе с 1:0 в 10-ата минута. Красимир Мечев с дълъг пас намери Стив Траоре в наказателното поле на Хебър, където той успя да финтира Мартин Михайлов, а след това да вкара и топката във вратата на Петър Дебърлиев.

Две минути по-късно след грешка в отбраната на Хебър, пред Стив Траоре се откри нова възможност. Той напредна и бе сам срещу Дебърлиев, но стреля право в ръцете на вратаря на Хебър.

Олексий Збун можеше да изненада много сериозно Александър Любенов в 27-ата минута, но вратарят успя да се намеси и да избие топката в корнер.

В 32-ата минута отново Олексий Збун падна в наказателното поле на Локомотив София след съприкосновение с Красимир Станоев и имаше претенции за дузпа, но Радослав Гидженов подмина ситуацията, а ВАР потвърди решението му.

Мачът продължи с много тичане и битка, но малко качество. Локомотив изглеждаше доста по-подреден и дисциплиниран, като цяло. В същото време домакините нямаха достатъчно идеи, как да пробият път към вратата на съперника. Така завърши полувремето. През втората част нямаче съществена промяна в картината на терена.

Стив Траоре падна в наказателното поле на Хебър в 61-ата минута след съприкосновение с Атанас Кабов, но реферът Радослав Гидженов му показа жълт картон за симулация.

Мачът беше решен в 80-та минута, когато отново Траоре забоде втори гол за Локомотив. Така под ръководството на Балъков, железничарите взеха важна победа. Тежките битки обаче предстоят. Същото важи и за Хебър.