Локомотив Пловдив разби жалък Етър и поглежда към върха

0
Снимка: cska.bg

Локомотив Пловдив постигна разгромна победа с 5:0 при гостуването на Етър Велико Търново от 12-ия кръг на първенството.
Пловдивчани поведоха още в 4-ата минута. Димитър Илиев получи топката на около 30 метра от вратата на домакините, след което намери Ален Ожболт, който излезе сам срещу Христо Иванов, а нападателят на гостите нямаше никакви проблеми да отбележи за 1:0.
Локомотив можеше да вкара втори гол в 11-ата минута. Димитър Илиев отново получи чудесен пас, след което преодоля Иван Иванов в ситуация един на един, но ударът му беше слаб и попадна право в ръцете на Христо Иванов.
Локомотив Пловдив вкара втори гол в 38-ата минута. Парвиз Умарбаев комбинира с Ален Ожболт, а той продължи към Димитър Илиев, който излезе срещу Христо Иванов и с удар покрай прати топката във вратата на Етър.
В добавеното време на първата част Димитър Илиев беше съборен от Здравко Илиев в наказателното поле на Етър и Петър Костадинов нямаше колебания да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана именно потърпевшият нападател на Локомотив Пловдив и той не сгреши, за да направи резултата 3:0.
Локомотив не намали оборотите през второто полувреме. В 49-ата минута Ален Ожболт отклони центриране на Диниш Алмейда, като топката попадна на главата на Димитър Илиев, който обаче не успя да я насочи във вратата на Христо Иванов.
Локомотив Пловдив вкара четвърти гол в 71-ата минута. Стивън Езе се оказа най-съобразителен след колективна грешка в отбраната на Етър при изпълнението на корнер от страна на Парвиз Умарбаев, за да забие топката за четвърти път във вратата на „болярите“.
Петото попадение за Локомотив падна в 88-ата минута. След центриране на Дейвид Малембана, Христо Иванов изпусна топката и я подари на Стивън Езе, който отблизо не пропусна да вкара своя втори гол в срещата.
Локомотив Пловдив събра актив от 26 точки и заема трето място, а Етър е с 11 точки.