Локомотив Пловдив не убеди, но победи

0
-
-

Локомотив Пловдив не демонстрира най-доброто си лице, но все пак успя да се наложи с 2:0 при домакинството на Ботев Враца в първия мач от 16-ия кръг на efbet Лига.

Анте Аралица отправи опасен удар в 14-ата минута, но Красимир Костов спаси.
Единственият гол в мача падна в 33-ата минута, когато Диниз Алмейда се опита да центрира, но топката придоби много нетипична траектория, удари се в страничния стълб и влетя във вратата на Красимир Костов.

Ивайло Михайлов стреля от далечно разстояние в 41-ата минута, но топката мина встрани от вратата на Локомотив Пловдив.

Ангел Лясков падна в наказателното поле на Локо Пд в 69-ата минута, но дузпа не бе отсъдена.

Минута по-късно Домовчийски пробва с триков удар да изравни резултата, но не му се получи и топката излезе в аут.

Анте Аралица направи много сериозен пропуск в 72-ата минута.

Вторият гол за Локомотив Пловдив реализира Георги Илиев в 90-ата минута. Димитър Илиев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Ботев Враца. Той нахлу в наказателното поле на гостите, след което вместо да стреля, чукна топката към Георги Илиев, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

С тази победа Локомотив Пловдив се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 36 точки, като е на три зад Лудогорец и една пред Левски. Ботев Враца е дванадесети с 13 точки.