0
dimitar iliev 1
-
-

Локомотив Пловдив спечели с 3:1 като домакин срещу Дунав в последния мач от шестия кръг на efbet Лига. „Смърфовете“ се нуждаеха от обрат, за да стигнат до крайния усхеп.
Локомотив вкара гол още в 6-та минута чрез Димитър Илиев, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това съдията маркира нарушение на Милош Петрович.
Дунав изненадващо поведе в резултата в 9-та минута. След грешка на Локомотив Пловдив в центъра на терена Стефан Христов получи чудесен пас на границата на наказателното поле, след което с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Луков.
Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив в 24-та минута. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Илиев в 25-та минута, с което Локомотив изравни резултата.
След центриране от корнер в наказателното поле Локомотив в 42-та минута, Ахмед Ахмедов отправи опасен удар с глава, който бе отразен от Мартин Луков.
Локомотив Пловдив вкара втори гол и осъществи пълен обрат в мача в добавеното време на първата част. Ален Ожболт направи много добър пробив, след което подаде към Бирсент Карагарен, който отблизо не пропусна да се разпише.
Локомотив Пловдив вкара трети гол в 57-та минута. Димитър Илиев вкара много красиво попадение. Той с диагонален удар прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.
Локомотив Пловдив е трети в класирането с 13 точки, а Дунав е девети с 6 точки.
В следващия кръг русенци посрещат ЦСКА, а „черно-белите“ гостуват на Левски.