Локомотив Пловдив марширува в Лига Европа (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv official 65817762 127730355124553 2238649824209522781 n

Локомотив Пловдив започна с убедителна победа участието си в Лига Европа. „Смърфовете“ се наложиха с 2:0 срещу Спартак Търнава като домакин. Локомотив направи страхотен подарък за своя 93-ти рожден ден. Успехът на „червените“ можеше да бъде много по-убедителен. И двете попадения за Локомотив Пловдив реализира Димитър Илиев от дузпи.

Първата опасност в срещата се откри пред играчите на Спартак Търнава в 8-та минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив, Рафаел Тавареш бе изпуснат и стреля с глава от непосредствена близост, но в аут.

Локомотив Пловдив създаде напрежение пред вратата на Спартак Търнава в 11-та минута. Бирсент Карагарен отне топката и подаде към Димитър Илиев, който отправи опасен удар, но вратарят на гостите се намеси и изби в корнер.

Анте Аралица отправи удар от разстояние в 13-та минута, но право в ръцете на Русов.

Ван Кесел бе изведен сам срещу Мартин Луков в 18-та минута, но стреля встрани от левия стълб на вратата на Локомотив.

Димитър Илиев отправи много опасен удар от разстояние, но Русов се намеси и спаси.

Съдията свири дузпа за Локомотив Пловдив в 38-та минута за нарушение на Жозеф Мених срещу Момчил Цветанов. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Илиев в 39-ата минута.

Анте Аралица комбинира с Ален Ожболт в 42-та минута, който стреля от малък ъгъл, но неточно в аут.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа на домакините. Петър Витанов бе изблъскан в наказателното поле след центриране от корнер, но реферът даде знак играта да продължи.

В 50-ата минута Дино Езе пропусна да удвои резултата. Защитникът бе изпуснат при центриране от фаул, но ударът му с глава бе отклонен с върха на пръстите от Русов.

3 минути по-късно Анте Аралица се вклини между централните защитници на Спартак, където бе намерен перфектно от Умарбаев, но шутира неточно.

Бирсент Карагарен имаше основателни претенции за дузпа в 59-та минута, които бяха подминати от съдията.

Филип Оршула извърши нарушение срещу Момчил Цветанов в наказателното поле на Спартак Търнава и съдията посочи за втори път точката за изпълнение на дузпа. Оршула получи и жълт картон за нарушението, което извърши срещу Цветанов. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Илиев в 61-та минута и Локомотив Пловдив удвои своята преднина.

Ален Ожболт направи много сериозен пропуск в 75-та минута.

Стивън Езе и Димитър Илиев се намеси решаващо в 81-та минута, когато след двете си намеси избиха топката от наказателното поле на Локомотив.

В добавеното време на мача Анте Аралица пропусна да направи резултата 3:0.
Така Локомотив Пловдив взе повече от добър аванс преди реванша, който е след седмица.

Локомотив Пловдив: 71.Мартин Луков, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 50. Игор Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 12. Ален Ожболт, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 77. Анте Аралица, 14. Димитър Илиев

Спартак Търнава: 31.Русов, 7.Оршула, 29.Месик , 17.Мених, 44.Захуменски, 10.Дангубич, 27.Халилович, 12.Тешия, 36.Ловат, 33.Тавареш, 99.Ван Кесел