0
1537633308ivp 9116
-
-

Локомотив (Пловдив) продължава с добрите игри в Първа лига. След като в миналия кръг „смърфовете“ надделяха над Левски с 1:0, сега те обърнаха на стадион „Васил Левски“ Септевмри. Головете за успеха бяха дело на Анте Аралица, Бирсент Карагерен и Асен Георгиев. За тима на Николай Митов се разписа Ишмаел Байду.

Домакините от Септември започнаха по-силно двубоя и логично поведоха в резултата. Това се случи в 18-ата минута, когато Борис Галчев изведе Байду перфектно, а нападателят чукна топката покрай Мартин Луков за 1:0.

Постепенно тимът на Бруно Акрапович взе нещата в свои ръце.  Анте Аралица успя да изравни в 31-ата минута, скед като се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар на Парвиз Умарбаев.

В началото на втората част обратът стана пълен. В 51-ата минута Димитър Илиев стреля, Галев успя да избие топката, но тя попадна на крака на Карагерен, който без проблем я вкара в мрежата на Септември.

Иван Стоянов удари греда, а Крис Гади не успя да вкара с хубав далечен удар, а минути по-късно интригата бе убита. Карагерен центрира от корнер, а Асен Георгиев скочи на близката греда и майсторски насочи топката в далечния ъгъл за 3:1 в полза на „смърфовете“.

В последните 10 минути на мача за Локомотив дебют записа новото попъление – словенският национал Ален Ожболт.

С успеха Локо се изравни по точки с Берое – 16. Старозагорци са на четвърта позиция, а „смърфовете“ на пета. Септември е на предпоследно място с 4 точки.