Локомотив извоюва добър резултат в битката за Европа (ВИДЕО)

0
152649166064123 d9076a73dac0645c4fcd713a2cf33607

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в първа среща от плейофите за бараж, даващ право на участие в евротурнирите. „Моряците“ бяха много по-добри от „смърфовете“ във Варна, отправяйки 10:1 точни удари, но допуснаха попадение малко преди края, с което интригата остава.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не достигаха до точен удар във вратата на съперника. През втората част варненци пропуснаха уникален шанс в 59-ата минута, но пет по-късно вече водеха с 2:0 след попадения на Зехиров, прехвърлил вратаря на съперника след центриране с външен фалц и Мехди Фенуш, останал сам срещу Антони Милина. Пет минути преди края на двубоя Локомотив Филип Михалевич се възползва от грешка в отбраната на Черно море и намали за 2:1.

„Моряците“ вече предвкусваха решителния бараж с Левски или Берое за участие в евротурнирите, но Локо запази шансове преди реванша в Пловдив на 19 май.