Локомотив изпусна Арда в края

0
Снимка: Локомотив София

Локомотив София  и Арда завършиха наравно 2 на 2  в Кърджали. Двата тима изиграха един приличен мач за родните стандарти.

В деветата минута централният нападател на домакините Ласана Ндиайе стреля с глава, но топката мина встрани от вратата на Локомотив. Пет минути по-късно Светослав Ковачев шутира опасна към мрежата зад Александър Любенов, но стражът на гостите улови. В 18-ата минута обаче Иван Тилев откри резултата! Лявото крило на Арда напредна по отличен начин към наказателното поле и с красив изстрел направи безпомощен Любенов – 1:0 за домакините.

В 30-ата минута главният съдия Волен Чинков отсъди 11-метров наказателен удар в полза на „железничарите“. Димитър Митков беше повален в пеналтерията на домакините, като Чинков прегледа ситуацията с VAR, за да вземе своето крайно решение. От бялата точка Митков не сбърка – 1:1.

В 44-ата минута Локомотив (София) постигна обрат! Симеон Славчев получи добър пас по десния фланг, последва подаване в наказателното поле на Арда и Ивайло Найденов отблизо опъна мрежата – 2:1 за „железничарите“.

Малко по-късно положението за отбора на Александър Тунчев стана още по-сложно, след като Иван Тилев получи втори жълт картон и напусна игрището. Крилото спъна отзад бранител на Локомотив и Волен Чинков закономерно му показа пътя към съблекалните.

Въпреки, че игра с човек по – малко Арда успя да стигне до равенството. Това стана след гол от статично положение на Светослав Ковачев.

Малко след второто попадение на гостите от столичния квартал „Надежда“ също останаха с футболист по-малко на терена. Матеус Дуарте видя червения цвят, след което вратарят на домакините Анатоли Господинов избута бразилеца, последва масово меле на игрището и жълт картон за стража на Арда.