Локо удари Ботев с 0:1 насред Коматево при U15

0
botev plovdiv u15 lokomotiv plovdiv u15
-
-

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна победа като гост над Ботев (Пловдив) в първи 1/4-финал от Републиканското първенство. Възпитаниците на Даниел Димитров надвиха своя съперник с 0:1 на Коматево. Единственото попадение в срещата бе дело на Георги Мавродиев.

През първите 35 минути двата отбора не стигнаха до гол и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 45-та минута стражът на Локомотив Петър Мильотев, с помощта на гредата, запази мрежата си суха след опасна атака на домакините. В 50-та минута Георги Мавродиев подаде в наказателното поле, топката бе засечена от Васил Църцев, който пропусна да изведе напред „черно-белите“ от изгодна позиция. Три минути по-късно Локомотив поведе в резултата. Георги Мавродиев бе изведен срещу вратаря и не сбърка за 0:1. Отново той можеше да удвои преднината на „смърфовете“ в 58-та, но ударът му с глава мина над целта. В последните минути Йордан Ангов също можеше да реализира за „черно-белите“, но защитник в „жълто-черно“ му попречи.

Така Локомотив ще има преднина от един гол във втората среща. Реваншът между двата тима е на 19 юни (вторник) от 18:00ч. на Лаута.