Локо София удари Пирин и остана в Първа лига(ВИДЕО)

0
-
-

Отборите на Локомотив София и Пирин Благоевград завършиха при резултат 1:0 в среща от предпоследния кръг на плейофите за оставането в efbet Лига. Димитър Митков вкара с глава в 37-ата минута.

В началните минути гостите бяха по-дейният отбор. Първата по-опасна ситуация дойде около 10-ата минута, когато Преслав Йорданов стреля от много сериозна дистанция и за малко да изненада неприятно Любенов. Малко след това Мики Орачев проби добре отляво и влезе опасно в наказателното поле на „орлетата“, но не му стигна терен и левият защитник не успя да отправи пас. Октавио пък опита много акробатично изпълнение с удар, наподобяващ задна ножица, но прати топката над вратата от точката за изпълнение на дузпа.

Красимир Милошев на два пъти стреля във вратата на столичани, като при повторния си опит прати топката в мрежата, но веднага бе маркирана засада на футболиста.

Валентин Николов опита удар от пряк свободен удар, но хубавият му изстрел бе отразен от Марио Кирев.
В 37-ата минута чудесно фалцово центиране отляво на Мики Орачев намери Димитър Митков, а таранът от броени метри с глава заби топката във вратата на благоевградчани.

Гостите от Благоевград отговориха по много опасен начин – Занев центрира отляво, но Преслав Йорданов не можа да нанесе хубав удар с глава.
Малко след почивката дойде и първият точен удар на сметката на благоевградчани. Даниел Иванов бе в много трудна позиция, но все пак успя да стреля в очертанията на вратата.

В 62-рата минута Станислав Костов засече центриране на Петър Занев и прати топката зад гърба на Александър Любенов, но се оказа, че нападателят на Пирин е бил в положение на засада и резултатът остана непроменен.

Домакините продължаваха да атакуват, но на Марио Кирев не му се налагаше да се намесва.  5 минути преди края на редовното време Локомотив се размина с второ попадение. Фране Чиряк бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля покрай лявата греда.