Локо София удари и Литекс,остава лидер(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Локомотив София победи с 2:0 Литекс в първи мач от 7-ия кръг във Втора лига остана на върха в групата. В 25-ата Илиян Стефанов откри, а в 42-ата минута Светослав Диков удвои.

Домакините имаха превес в началните минути на срещата и контролираха повече топката, но до опасности пред някоя от двете врати не се стигаше.
С първата си наистина опасна ситуация „железничарите“ поведоха. Александър Александров и Валентин Николов направиха чудесно двойно отдясно на наказателното поле. Александров след това навлезе в пеналтерията, но Мартин Сандов успя да го спре. Неговите съотборници обаче не успяха да изчистят топката, до която стигна до Валентин Николов, а той намери непокрития Илиян Стефанов, който с хубав удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Станислав Нистеров.

Гостите погледнаха малко по-смело към вратата на столичани, но нещо в последната фаза на атаката липсваше и опасности пред вратата на Ивайло Василев продължиха да липсват.

Три минути преди края на първата част Локомотив удари за втори път. Александров изведе по чудесен начин Стефанов отляво в наказателното поле. Голмайсторът за домакините имаше време да спре и да погледне с кого да комбинира, след което намери на далечната греда Светослав Диков, който на празна врата не сбърка и заби топката във вратата на Литекс за втори път.

В 45-ата минута след центриране от корнер Марио Петков засече топката на близката греда, но Християн Петров изчисти от глолинията. Кълбото обаче стигна до Диков на границата на наказателното поле и пробва силен изстрел, но малко над вратата. На почивката наставникът на гостите Живко Желев направи две смени  и вкара в игра нападателите Петър Христов и Андрей Йорданов. В 57-та минута Светослав Диков вкара втори гол във вратата на Нисторов,но той бе отменен заради засада.Темпото на игра закономерно поспадна,смени направи и наставникът на домакините Иван Колев. Докрая на срещата гостите се опитаха да вкарат поне почетен гол, но така и не стигнаха до положения.