0
lokomotiv sofia tsska 1948
-
-

Локомотив София и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 0:0 в столичното дерби от 14-ия кръг на efbet Лига.

Първата по-интересна ситуация беше в 9-ата минута. Тогава Педриньо центрира остро от корнер, а Бабукар Гайе увисна. Лука Иванов успя да изчисти топката пред Антонио Вутов, който беше готов да нанесе голов удар. Минута по-късно Емил Ценов получи подава фронтално срещу вратата, направи няколко крачки и отправи силен удар от около 20 метра, който профуча покрай вратата на домакините.

В 26-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле, но Димитър Митков шутира в стената. С 32-ата минута Георги Русев падна в наказателното поле след съприкосновение с противников футболист, но главният рефер Ивайло Ненков даде сигнал играта да продължи.

В 43-ата минута нападателят на домакините Димитър Митков получи контузия и беше заменен от Карлос Франса. В продължението на първата част Педриьо получи извеждащ пас в наказателното поле от Русев и потърси далечния ъгъл, а топката срещна гредата. Веднага след това страничният рефер вдигна засада.

Втората част започна равностойно, а в 56-ата минута резервата Симеон Мечев спаси отбора си от гол. Елитон се извиси след центриране от корнер и насочи топката в десния ъгъл, но от голлинията халфът изчисти с глава.

В 70-ата минута Мечев центрира в наказателното поле, където Симеон Петров изчисти с глава. Топката се озова в Красимир Милошев, който отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина покрай вратата.