Локо (Сф) вгорчи дебюта на Сакалиев в Септември и оглави класирането (ВИДЕО)

0
-
-

Локомотив (София) победи като домакин Септември (Симитли) в мач от XV кръг на Втора лига. „Железничарите“ се наложиха с 2:0. Спечелените 3 точки пък им позволиха да оглавят класирането на втория ни ешелон, измествайки от първото място Пирин (Благоевград). Двата отбора имат равен брой точки, но „червено-черните“ спечелиха мача помежду им през този полусезон. Двубоят бе дебютен за новия помощник треньор на Септември – Стойко Сакалиев.

Локомотив можеше да поведе още в 6-ата минута. Светослав Диков засече с глава центриране в наказателното поле, но Димитров успя да избие току пред голлинията.

В 13-ата минута „железничарите“ направиха нов пропуск. Диков опита удар от наказателното поле по диагонала, който се превърна в пас към Павел Петков. Последният подаде остро към Марио Петков, който на 3-4 метра от голлинията не успя да засече в мрежата.

Все пак натискът на домакините даде резултат в 32-ата минута. Илиян Стефанов центрира на границата на наказателното поле към Александър Александров, който пое на бедро, след което направи атрактивен ножичен удар. Топката срещна напречната греда, но Светослав Диков направи добавка отблизо с глава за 1:0. При попадението останаха сериозни съмнения за засада, каквато обаче не бе маркирана.

В 50-ата минута Павел Петков отправи силен удар от наказателното поле, който обаче премина покрай дясната греда.

120 секунди по-късно столичани удвоиха аванса си. Александър Александров центрира отляво към ъгъла на вратарското поле. Там Павел Петков засече от воле, пращайки топката неспасяемо под гредата за 2:0.

До края на мача Локомотив пропусна още няколко добри положения, но така и не стигна до ново попадение.