0
nesebar lokomotiv sofiq 7
-
-

Отборът на Локомотив (София) разби с 4:1 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 29-ия кръг на Втора лига. На стадиона в квартал „Надежда“ головете за домакините отбелязаха Тодор Чаворски (35), Цветомир Вачев (52) и на два пъти Александър Александров (60, 78). За гостите почетното попадение бе дело на Александър Попов (81). Отличен мач за домакините направиха младите Вачев и Илиян Стефанов. Първият освен с попадениято се отчете с още две асистенции, а Нани също добави две ключови подавания на сметката си.Локомотив (Сифия) – Локомотив (Горна Оряховица)+13
Ръководството на „железничарите“ направи жест към своите фенове, пускайки безплатен вход заради честването на 90 години от създаването на четирикратните шампиони на България. Играчите на Младен Додич прекъснаха серията си от четири мача без успех, в които записаха едва една точка. През първата част на последното домакинство на столичното Локо, гостите играха добре, но на почивката „червено-черните“ водеха след гола на Тодор Чаворски, който засече центриране на Вачев.
Втората част пък започна с два бързи гола за домакините, след като Вачев (52) и Александров (60) се разписаха. Младият талант се вкара с хубав плътен удар след дълго подаване на Илиян Стефанов, а след това Стефанов направи нова асистенция, подавайки на празна врата на Александров. Малко по-късно преднината беше увеличена на четири гола – отново с попадение на Александров, а играчите на Локо (Сф) се забавляваха на терена. Вачев използва бързината си, за да достигне една топка по крилото и я подаде на Александров, който се освободи от защитник и покачи на 4:0. В самия край на срещата гостите стигнаха до почетно попадение дело на Попов.