Локо (Сф) удари Славия в малкото столично дерби! Заги беснее след края на мача (ВИДЕО)

0
lokomotiv sofiq
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929
-
-

Локомотив (Сф) победи Славия в мач от XXIV кръг на efbet Лига. На стадиона в кв. „Надежда“ „железничарите“ се наложиха с 1:0. Така „червено-черните“ записаха втори пореден успех и с 34 точки заемат 9-о място във временното класиране. За „белите“ пък това бе 4-а загуба в последните 5 срещи и с 38 точки са на 6-а позиция.

Славия имаше прекрасна възможност да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Емил Стоев бе изведен отдясно, след което даде отличен успореден пас, извеждайки Тони Тасев сам срещу вратаря. Последният засече от движение, но покрай дясната греда.

Почти веднага след това Галин Иванов стреля силно извън наказателното поле, но стражът на домакините улови сигурно.

В 11-ата минута Ертан Томбак върна слабо с глава към вратаря. Станислав Костов пресече и стреля незабавно. Велко Йеленкович обаче се хвърли на шпагат и успя да избие. Мартин Райнов направи добавка, но Вуцов спаси.

В 22-ата минута Франса шутира от ъгъла на вратарското поле, но Вуцов изби в корнер.

В последната минута на редовното време Мартин Стоев даде отличен пас отдясно. Галин Иванов засече на чиста позиция от 12-13 метра, но в обсега на Гайе, който улови.

В 50-ата минута Славия организира скоростна контра. Марио Петков стигна пръв до топката, но Владимир Николов връхлетя отгоре му, след което тя попадна у Тони Тасев. Последният напредна самостоятелно, влезе в наказателното поле и с шут от 13-14 метра намери долния ляв ъгъл на вратата. След намесата на ВАР, обаче главният съдия Красен Георгиев лично отиде до монитора, след което отмени попадението заради нарушение на Николов.

180 секунди по-късно Локомотив поведе. Юлиан Ненов центрира отдясно. Гостите не успяха да изчистят и Карлос Франса от границата на вратарското поле бе безпощаден за 1:0.

В 58-ата минута Емил Стоев стреля от дъгата на наказателното поле. Топката се отклони леко във футболист на домакините и профуча на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.

В 66-ата минута Тони Тасев изведе вляво в наказателното поле Людовик Соарес, който върна зад точката за изпълнение на дузпа. Емил Стоев стреля от движение, но топката рикошира в негов съотборник и излезе в аут.

В следващите минути мачът на два пъти бе прекъсван заради пуснати димки от привържениците на домакините, които пречиха на видимостта на една от камерите, която се ползва от ВАР. Това в крайна сметка доведе до 13-минутно продължение на мача.

След последния съдийски сигнал старши треньорът на Славия – Златомир Загорчич – тръгна бесен към съдийската бригада. Той обаче бе усмирен от треньора на вратарите Раодстин Станев и до по-сериозни инциденти не се стигна.