Локо (Сф) удари Берое и прекъсна кошмарна серия

0
lokomotiv sofiq karlos fransa
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Локомотив (София) победи Берое в мач от XXVIII кръг на Първа лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ домакините се наложиха с 1:0. По този начин „железничарите“ прекъснаха серията си от 4 поредни загуби, събраха 28 точки и се изкачиха на 13-о място във временното класиране, изпреварвайки Пирин. Столичани спряха и друга кошмарна серия – 10 поредни мача в елита без успех у дома.

Локомотив поведе още с първото по-опасно положение в мача. Карлос Франса бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар от 11 метра прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Първият точен удар в мача на Берое дойде чак в 53-ата минута. Отправи го Еспиноза, но Любенов улови без проблеми.

Берое имаше чудесна възможност да изравни в 57-ата минута. Любенов боксира неубедително. Топката стигна в наказателното поле до Каетано, който стреля параболично от въздуха. Станоев обаче успя с глава да изчисти току пред голлинията.

В 62-ата минута Карлос Франса стреля опасно от наказателното поле. Футболист на Берое обаче подложи главата си и изби в корнер.

В 88-ата минута Вия изпълни добре фал, но топката премина покрай дясната греда.