Локо (Сф) стъпи накриво срещу последния в Габрово

0

Локомотив (Сф) не успя на спечели гостуването си на Янтра в Габрово. Двата тима завършиха при резутлат 1:1 в мач от XIV кръг на Втора лига. По този начин „железничарите“ пропуснаха да поведат в класирането. Все пак те изместиха Пирин от второто място. Двата тима имат по 26 точки, но Локомотив спечели директния двубоя с 3:1.

В 36-ата минута Локомотив поведе. След центриране от фал, Светослав Диков засече с глава за 0:1. Това беше негово девето попадение за сезона.

Янтра натисна съперника си през втората част и успя да изравни в 62-ата минута. Християн Кожухаров се възползва от грешка в защитата на гостите и с топовен изстрел не остави шанс на Ивайло Василев за 1:1.

Домакините дори можеха да стигнат до пълен обрат до края на мача, но Василев на два пъти успя с чудесни спасявания да остави резултата непроменен.В самия край на двубоя пък капитанът на Янтра – Пламен Кожухаров – получи червен картон на резервната скамейка. Санкцията бе заради силно изритана топката, след съдийско отсъждане.

Янтра: 23. Гошев, 16. К. Иванов, 89. Ангелов, 5. Гаджалов, 25. Митев, 21. Ст. Иванов, 6. Казаков, 71. Т. Иванов, 19. Върбанов, 8. Пл. Кожухаров, 7. Хр. Кожухаров.

Локо (Сф): 91. Ив. Василев, 2. Ферари, 3. М. Петков, 23. М. Василев, 26. Милошев, 22. Семерджиев 30. Траянов, 10. Стефанов, 14. Николов, 18. Диков, 7. Александров.