Локо Сф спря кошмарна серия и утежни положението на Спартак Вн (ВИДЕО)

0
lokomotiv sofiq
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Локомотив (Сф) победи като гост Спартак (Вн) в мач от XXIII кръг на efbet Лига. На „Коритото“ край морето столичани се наложиха с 2:1.

По този начин „железничарите“ спряха кошмарната си серия от 8 поредни шампионатни мача без победа и отчасти измиха срама от последния си двубой, в който загубиха с 0:6 като домакини на ЦСКА 1948. Освен това те се отдалечиха на 9 точки 11-ата позиция, заемана в момента от Септември, от която надолу отборите ще се борят за спасението си в елита след края на редовния сезон. От своя страна пък „соколите“ утежниха положението си, след като остават на последното място във временното класиране с 12 точки – на 4 от 15-я Хебър и на 7 от 14-я – Пирин.

Локомотив започна ударно и поведе след малко повече от 180 секунди игра. Станислав Костов получи около дъгата пред наказателното поле, след което с пета продължи за Антонио Вутов. Последният с удар по земя от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Спартак отговори мигновено и в 8-ата минута равенството бе възстановено. Евандро настигна топката на аутлинията и центрира на границата на наказателното поле. Роберто Хименез стреля от воле, топката се отклони в ръката на Юлиан Ненов и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Румен Руменов бе безапелационен за 1:1.

В 23-ата минута Спартак можеше да осъществи и пълен обрат. Жоао Марио бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе право в Бубакар Гайе.

Спартак можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра през втората част. Бен Карамоко стреля пред наказателното поле. Топката рикошира и залъга Гайе, който все пак успя да се завърти на другата страна, да плонжира и да избие пред голлинията в корнер.

Това обаче стори Локомотив в 49-ата минута. Вутов центрира от корнер, а домакините не успяха да изчистят добре. Топката стигна до Юлиан Ненов, който от дъгата пред наказателното поле с прецизен шут с левия крак я прати от вътрешната страна на дясната греда за 1:2.

В 62-ата минута Лерой Микелс шутира от 20 минути по диагонала, но покрай дясната греда.

Веднага след това помощник треньорът на Локомотив – Живко Миланов – изрази бурно претенции към главния съдия, за което получи жълт картон. Бившият капитан на Левски обаче продължи с репликите към Станислав Тодоров, за което видя и червения картон.

В 70-ата минута Беолусов центрира отляво. Божидар Васев засече атрактивно със задна ножица, но право в Гайе.

В ответната атака Фигуейредо излезе извън наказателното си поле, за да изчисти с глава. Топката стигна до Станислав Костов който несполучливо опита прехвърлящ удар, тъй като вратарят изби с гърди.

В 80-ата минута Красимир Милошев шутира силно от дистанция. Фигуейредо обаче се бе пласирал добре и изби в ъглов.

120 секунди след това центриране отляво намери пред вратарското поле Роберто Хименез, който засече с глава. Гайе обаче плонжира и улови пред голлинията.