0
Снимка: cska.bg
-
-

Локомотив София приема Царско село в интригуващ сблъсък в битката за оцеляването в Първа лига. Двубоят на стадион „Васил Левски“ започва днес в 20:00 часа и ще бъде излъчен пряко по Диема Спорт.

Треньорът на домакините Иван Колев няма да може да разчита на наказания Селсо Рапосо, както и на контузените Александър Александров и Стойчо Атанасов. В момента столичните железничари се намират на втората позиция в групата от 11-о до 14-о място, на две точки от Пирин Благоевград. Червено-черните се надяват на положителен резултат, който да им вдъхне още увереност в битката за оцеляването три кръга преди края на сезона. Колев ще заложи на всичко най-добро, с което разполага, и няма да прави много промени, пише „Тема спорт“.

От своя страна Царско село се намира на последната позиция с 20 пункта, но след победа с 2:0 над Пирин Благоевград и равенство 1:1 с Ботев Bp се върна в битката за оцеляване. Тимът изостава вече само на 3 точки от врачани, които са на 13-ата позиция, която праща на бараж за оставане срещу четвъртия от Втора лига. Треньорът на гостите Стефано Макопи няма сериозни проблеми по окомплектоване на състава. Италианецът няма да може да разчита единствено на наказания Жереми Петрис, който си изкара червен картон в предишния двубой с Ботев Враца (1:1). Десният бек е следен от Левски, който може да го привлече през лятото.

Последният сблъсък между Локомотив София и царете завърши с успех с 2:1 за столичните железничари с попадения на Октавио от дузпа и Владимир Семерджиев, а Венцислав Христов оформи крайния резултат пет минути преди края на двубоя.

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА ЛОКОМОТИВ (СФ): Любенов, Семерджиев, Кацикас, Крачунов, Орачев, Славчев, Кацаров, Пинсон, Милошев, Октавио, Митков

Резерви: Истаков, Матеус, Николов, Иванов, Ширяк, Атанатос

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА ЦАРСКО СЕЛО: Ндиае, Крумов, Кавдански, Крачун, Витурини, Зебли, Айуб, Мартинс, Каса, Каламбо, Христов

Резерви: Дерменджиев, Николаев, Копола, Масела, Пулиезе, Ронкети, Яфа