Локо (Сф) пусна кръв на Черно море

0
385483267 796646072470002 705549789876293452 n

Локомотив (София) и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от XII кръг на efbet Лига. Срещата се игра на стадиона в столичния квартал „Надежда“ . Това беше и 12 -ти рекорден мач за Черно море без загуба.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Любомир Трайков и Румен Първанов. Двамата, чийто живот бе неизменно свързан с „железничарите“, си отидоха от този свят само в рамките на едно денонощие.

Първото опасно положение в мача, оказало се и единствено през първото полувреме, дойде чак в 38-ата минута. Атанас Илиев подаде към Мазир Сула, чийто удар от 9-10 метра обаче мина над напречната греда.

След почивката Илиан Илиев пусна в игра Александър Василев вместо Цветомир Панов.

В 58-ата минута Карлос Франса се впусна в атака, но Влатко Дробаров с лекота му отне топката.

Десет минути след това Виктор Попов навлезе в наказателното поле и центрира към Атанас Илиев, който стреля неточно с глава, но след това бе маркирана и засада.

В 66-ата минута Ивайло Найденов получи на границата на наказателното поле и отправи силен диагонален удар, но Дюлгеров изби в корнер, след който не последва нищо опасно за Черно море. Три минути по-късно Карлос Франса стреля директно от пряк свободен удар, Дюлгеров изпусна топката, но Красимир Станоев пропусна най-добрата ситуация от началото на мача.

В 80-ата минута Александър Василев центрира в наказателното поле, но Любенов улови топката.

Пет минути преди края на мача футболистите на Локо Сф имаха претенции за игра с ръка на Арлинд Дакай.

Срещата в крайна сметка завърши без голове.