Локо (Сф) повали Левски на „Герена“ в последните секунди! Дълго контузен се завърна в игра за „сините“

1

Левски загуби от Локомотив (София) в контролна среща, играна на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. „Железничарите“ се наложиха с 1:0, като победното попадение падна малко повече от 60 секунди преди края на мача.

В 7-ата минута Илия Юруков подаде към Здравко Димитров, който след няколко финта влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Божидар Митрев обаче успя да избие.

180 секунди по-късно Илия Юруков не успя да изчисти добре и топката стигна до Семерджиев на дъгата пред наказателното поле. Ударът на последния обаче премина над вратата.

В 12-ата минута Александър Александров подаде от фал към Марио Петков, чийто удар пред наказателното поле рикошира в Стивън Петков и топката премина покрай лявата греда, излизайки в корнер.

В 16-ата минута Николай Михайлов бе на път да направи фатална грешка. Той опита да лъже Долапчиев, който обаче му отне топката. Все пак стражът успя с шпагат да избие в корнер.

В 21-ата минута Здравко Димитров стреля директно от фал, от сериозно разстояние. Божидар Митрев улови без никакви затруднения.

В 30-ата минута Левски организира отлична атака. Драган Михайлович проби отдясно и с чудесно центриране намери на точката на изпълнение за дузпа Здравко Димитров, който обаче не посмя да стреля, а предпочете да си бутне топката напред и наляво. Затворил си ъгъла, крилото пусна за Стивън Петков, който от своя страна върна на границата на наказателното поле за Тома Даске. Ударът на французина пък премина над лявата сглобка на вратата.

В 34-ата минута Здравко Димитров нанесе хубав удар директно от фал, малко пред наказателното поле. Божидар Митрев обаче плонжира и изби в корнер.

Минутка преди да изтече редовното време на полувремето, Александър Александров центрира отдясно. Никос Зиси се озова сам срещу Михайлов и прати топката в мрежата му. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 51-ата минута Рерас проби отляво, влезе в наказателното поле и центрира от аутлинията. Ивайло Найденов засече с глава, но неточно.

В 72-ата минута Локомотив можеше да поведе. Диков остана сам срещу Никлай Кръстев, но ударът му от ъгъла на вратарското поле бе отразен. При добавката пък Бабалиев не успя да насочи в опразнената врата.

Левски отговори 240 секунди по-късно. Найденов намери в наказателното поле Божинов, който от ъгъла на вратарското поле стреля по диагонала. Милошев обаче успя да избие пред голлинията.

В 77-ата минута се случи дълго чакано на „Герена“ събитие. След като продължително време лекуваше контузия, в игра се завърна Андриан Краев.

В 86-ата минута Валери Божинов овладя отлично в наказателното поле и центрира. Ивайло Найденов засече хубаво с десния крак. Вратарят на Локомотив обаче показа чудесен рефлекс и изби в корнер.

Локомотив стигна до победата в 89-ата минута. След центриране отдясно, Валентин Николов остана непокрит в наказателното поле и засече неспасяемо с глава за 0:1.

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 91. Драган Михайлович, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров, 9. Стивън Петков, 19. Билал Бари

Резерви: 12. Николай Кръстев, 6. Ивайло Найденов , 8. Симеон Славчев, 31. Костадин Илиев, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 89. Андриан Краев

ЛОКОМОТИВ: Божидар Митрев, Мартин Василев, Марио Петков, Деян Иванов, Красимир Милошев, Владимир Семерджиев, Матеус Роча, Томислав Павлов, Никос Зиси, Григор Долапчиев, Александър Александров