Локо (Сф) пое глътка въздух с победа под Околчица (ВИДЕО)

lokomotiv sofiq otbor
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929
-
-

Локомотив (София) победи Ботев (Враца) в мач от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица „железничарите“ се наложиха с 2:0. По този начин възпитаниците на Данило Дончич поеха глътка въздух след унизителното 0:6 от Ботев (Пд). Столичани събраха актив от 17 точки, които им отреждат 12-о място във временното класиране. Селекцията на Христо Янев пък остава с 10 точки и заема предпоследната позиция в подреждането.

Ботев бе близо до гол в 20-ата минута. След центриране от корнер, Мартин Христов надскочи Диме Димов и засече с глава. Топката обаче срещна напречната греда.

180 секунди по-късно удар от фал на Момчил Цветанов мина над вратата.

В 27-ата минута Марко Мажуга нахлу отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала.

Секунди по-късно Ботев отново имаше отлична възможност за гол. Стефан Велев стреля от наказателното поле. Топката рикошира в крака на Гонсало Кардосо и се отклони в лявата греда.

Локомотив поведе след половин час игра. Красимир Милошев изведе Димитър Митков сам срещу Федерико Бариос, който обаче някак успя с една ръка да избие силния удар в корнер. След неговото изпълнение, Гонсало Кардосо засече с глава от 10-ина метра, правейки безпомощен вратаря на домакините за 0:1.

240 секунди след това Марио Киконда шутира от границата на наказателното поле. Александър Любенов първоначално не успя да улови топката, но след това го стори току пред крака на Браян Переа.

Локомотив можеше да удвои аванса си след по-малко от 60 секунди игра през втората част. Карлос Франса проби отдясно, след което даде успореден пас. Сантиметри обаче разделиха Димитър Митков от това да успее да засече от непосредствена близост в опразнената врата. В ситуацията бе маркирана засада на Франса, но повторенията показаха, че по-скоро такава няма и при евентуален гол положението щеше да бъде внимателно прегледано от ВАР.

Това обаче се случи след час игра. „Железничарите“ организираха скоростна контра Бруно Франко бе изведен отляво, влезе в наказателното поле и върна назад. Връхлитащият Антони Иванов пък от 12-13 метра засече от движение, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

В 66-ата минута мощен шут от границата на наказателното поле на Момчил Цветанов прелетя над вратата.

В 78-ата минута настана суматоха в наказателното поле на гостите. Пред самата голлиния топката срещна ръката на Кародосо, която обаче бе плътно прилепена до тялото му и главният съдия не отсъди дузпа.