Локо (Сф) изпусна Ботев (Пд)! „Канарчетата“ остават без победа като гости (ВИДЕО)

0

Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в мач от XIII кръг на Първа Лига. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0. Домакините могат да съжаляват, че не победиха, след като изпуснаха по-добрите ситуации, а веднъж и гредата им попречи да се разпишат. Равенството пък означава, че „канарчетата“ остават без победа като гости в първенството.

Локомотив започна силно и набързо създаде две опасности пред вратата на съперника. След заучена комбинация след ъглов удар, Александър Александров нанесе хубав изстрел, но топката профуча покрай вратата. Скоро след това Октавио пропусна в близост до голлинията, като в тази ситуация Георги Аргилашки се намеси решително.

На отсрещната врата пък Маркиньос пропусна да се разпише от чиста позиция, след като Любенов спаси удара му.

В 27-ата минута Селсо Рапосо направи пробив отдясно и пусна пред вратата към Октавио. Бразилецът обаче нацели горната греда.

В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от фал, но Любенов успя да избие в корнер.

В 64-ата минута Александров направи нов пропуск, като в ситуацията бе отсъдена засада. Повторението обаче показа, че Александров е в редовна позиция.

В 79-ата минута Пинсон нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина покрай лявата греда.