Локо (Сф) и ЦСКА 1948 с атрактивно равенство! Смениха… главния съдия (ВИДЕО)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Локомотив (София) и ЦСКА 1948 направиха атрактивно равенство в мач от XVI кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците си размениха по две попадения за крайното 2:2. В края на двубоя пък се наложи смяна на… главния съдия. Ивайло Стоянов получи контузия и срещата се наложи да бъде доизкарана от четвъртия рефер Васимир Ел-Хатиб.

В 8-ата минута Ивайло Чочев получи на точката за изпълнение на дузпа. Ударът му от въздуха обаче не не намери целта.

В 16-ата минута Симеон Петров влезе грубо в краката на Божидар Кацаров в наказателното си поле и Ивайло Стоянов отсъди дузпа. От бялата точка Октавио бе безкомпромисен за 1:0.

ЦСКА 1948 реагира светкавично и 180 секунди по-късно изравни. Крум Стоянов пусна успореден пас по земя отляво. Георги Русев пък засече от движение в близкия ъгъл за 1:1.

В 25-ата минута Октавио изведе чудесно Александър Александров, който отблизо прати топката в мрежата на Наумов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 42-ата минута Локомотив можеше отново да поведе. Александър Александров опита да изненада Наумов, стреляйки директно от фал на 2 метра от ъгъла на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Това обаче се случи в 3-ата минута на даденото продължение. Лолала проби отдясно, влезе в наказателното поле и върна към точката за изпълнение. Там Александър Александров пое, направи 2-3 крачки и прониза Наумов за 2:1.

В 55-ата топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Пинсон. Оставеният напълно сам футболист на Локомотив, обаче отправи безобразен удар и пропусна да даде два гола аванс на своя отбор.

180 секунди по-късно ЦСКА 1948 изравни. Ивайло Чочев стреля от фал, фронтално срещу вратата. Топката се отклони в главата на Кацикас, заблуди Любенов и влетя в средата на вратата за 2:2.

След час игра Чочев като на шега надигра четирима съперници, но ударът му от наказателното поле премина покрай дясната греда.

В 85-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов получи схващане на прасеца. Това наложи неговата роля на терена да бъде взета от четвъртия рефер Васимир Ел-Хатиб.

В 9-ата минута на даденото продължение Александров изпълни много добре фал, но Наумов показа класа и изби в корнер. Ел-Хатиб обаче не позволи той да бъде изпълнен, тъй като свири край на мача. Това провокира „железничарите“ масово да му поискат обяснение за решението, но всичко премина в рамките на добрия тон.