Локо с исторически разгром срещу Ботев в дербито на Пловдив

0
-
-

Локомотив Пловдив постигна разгромна победа с 6:0 в домакинството на Ботев Пловдив от 14-ия кръг на efbet Лига. В исторически план това е най-голямата победа за Локомотив в пловдивското дерби. Головете за „смърфовете“ отбелязаха Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев, Георги Минчев, Кристиан Илич и Николай Николаев. Това е петата загуба на Ботев Пловдив като гост от началото на сезона. Също така „канарчетата“ записаха най-голямата си загуба от началото на сезона.

Локомотив Пловдив поведе още във 2-ата минута. Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на Ботев, където Джонатан Перейра изпусна Момчи Цветанов и той вкара топката във вратата на Янко Георгиев.

Локомотив удвои своята преднина в 9-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Диниш Алмейда засече топката с глава и я вкара във вратата на Янко Георгиев.

Съдията Геоерги Кабаков свири много спорна дузпа за Локомотив Пловдив в 23-ата минута. Филип Филипов подцени една топка и я загуби от Георги Минчев, който след това при единоборството падна в наказателното поле на Ботев, а съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Илиев в 24-ата минута, който направи резултата 3:0.

Локомотив Пловдив направи резултата 4:0 в 28-ата минута. Георги Минчев финтира много технично Станислав Работов, след което с премерен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Тодор Неделев отправи удар в 38-ата минута, но Мартин Луков спаси, след това Атанас Илиев стреля с глава, но в ръцете на Мартин Луков.

Димитър Илиев получи много добър извеждащ пас в 40-ата минута, но направи много сериозен пропуск, след като реши да подава и сбърка, а не стреля.

Ботев Пловдив остана с човек по-малко в 45-ата минута, след като Джонатан Перейра бе изгонен за втори жълт картон, за нарушение срещу Парвиз Умарбаев.

В първата минута на добавеното време на първата част Момчил Цветанов подаде към Бирсент Карагарен, който стреля, но ударът му бе блокиран от Мишел Еспиноза.

Тодор Неделев получи контузия в лявото коляно и бе сменен принудително от Крис Добрев в 52-ата минута.

Пред Лукас Салинас се откри много добра възможност в 53-ата минута, но след удара му топката премина над напречната греда в аут.

Славчо Шоколаров отправи далечен удар в 65-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Локомотив Пловдив направи резултата 5:0 в 71-ата минута. Кристиан Илич стреля, топката рикошира в тялото на Филип Филипов и влетя във вратата на Янко Георгиев.

Смърфовете“ отбеляза шести гол в 79-ата минута. Кристиан Илич подаде към Георги Минчев, който преодоля Филип Филипв, след което подаде към Николай Николаев, а той отбеляза шестото попадение във вратата на Янко Георгиев. Останаха съмнения за засада при паса на Илич към Минчев.

Локомотив можеше да отбележи и седми гол в 89-ата минута. Димитър Илиев пусна перфектен извеждащ пас към Бирсент Карагарен, който изскочи сам срещу Янко Георгиев, но вратарят на Ботев успя да отрази удара му.

Локомотив Пловдив е лидер в класирането с 27 точки, но и два мача повече от Лудогорец. Ботев Пловдив е десети с 13 точки.