Локо (Пд) загря за Левски с бой по Дунав

0

Локомотив (Пловдив) продължи да жъне победи в efbet Лига. „Смърфовете“ се наложиха с 3:0 при гостуването си на Дунав в мач от XIX кръг на първенството. Така воденият от Бруно Абрамович тим ще влезе с настроение в последния мач за годината, който е дербито с Левски.

След само 120 секунди игра Александър Исаевски. Атакуващият футболист стреля опасно, но Малембана изби в ъглов удар.

Локомотив поведе в 14-ата минута. Димитър Илиев се възползва от грешка на Диян Димов и без проблеми се разписа за 0:1.

В 22-ата минута Стивън Езе също прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.

В 41-ата минута гостите удвоиха аванса си. Димитър Илиев изведе чудесно Ален Ожболт, който напредна и с техничен удар не остави шансове на Благой Макенджиев за 0:2.

В 50-ата минута второ попадение на Езе бе отменено, отново заради засада.

След час игра Дунав можеше да намали изоставането си. Стефан Христов стреля мощно от дистанция, но Луков показа страхотен рефлекс и спаси.

В 84-ата минута Локомотив можеше да оформи класиката в резултата. Техничен удар на Георги Илиев обаче срещна лявата греда.

240 секунди по-късно пловдивчани все пак стигнаха до трети гол. Удар на Бирсент Карагарен първоначално бе избит от вратаря, но при добавката не сгреши за 0:3.