Локо Пд задълбочи кризата в Локо Сф

0

Локомотив Пловдив се наложи с 2:1 при домакинството на Локомотив София от 15-ия кръг на Първа лига. Головете за домакините реализираха през второто полувреме Димитър Илиев от дузпа и Георги Минчев. „Столичните железничари“ останаха с човек по-малко в 53-ата минута, когато Бухмиди бе изгонен за втори жълт картон. Почетното попадение за тях реализира Виржил Пинсон в самия край на срещата.

Виржил Пинсон отправи удар в 12-ата минута, но Лукас Рейдър спаси. В 35-ата минута Мохамед Бухмиди стреля от дистанция, но над напречната греда в аут.

Локомотив София започна по-добре второто полувреме, но не успя да реализира положенията, които създаде пред вратата на домакините.

В 50-ата минута защитата на Локомотив София се пропука при бърза контраатака на домакините. Димитър Илиев се втурна в предни позиции и много хитро изведе Георги Минчев сам срещу Любенов. Нападателят обаче си поведе дълго топката, което затрудни удара му, а вратарят на Локомотив София се намеси и спаси, избивайки в корнер.

След изпълнението при последвалия ъглов удар Артун Крачун стреля с глава, а топката срещна ръката на Мохамед Бухмиди. Първоначално главният рефер Волен Чинков подмина ситуацията, но ВАР се намеси. Арбитърът преразгледа ситуацията и посочи бялата точка, с Бухмиди беше изгонен с втори жълт, съответно червен картон.

Наказателният удар изпълни Димитър Илиев, който безпощадно прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0 в полза на пловдивчани в 53-ата минута.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 59-ата минута, когато Димитър Илиев подаде към Георги Минчев, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

В 69-ата минута Александър Александров стреля от фал, но над напречната греда в аут.

В 78-ата минута Димитър Илиев беше съборен в близост до наказателното поле. Волен Чинков прецени, че няма фал. Докато футболистите на домакините спориха със съдията, Красимир Милошев върна лошо топката назад към Любенов. Стражът беше принуден да плонжира и да улови с ръце, за да предотврати гол в мрежата си. Вследствие беше отсъден непряк свободен удар, а топката беше заложена на 5-6 метра от голлинията. Играчите на столичани бяха принудени да се наредят на голлинията. Парвиз Умарбаев чукна към Бирсент Карагарен, който като опита да вкара в горния ляв ъгъл, но топката прелетя над напречната греда.

Локомотив София намали своя пасив в 89-ата минута. Октавио пусна пас към Виржил Пинсон, който се възползва от груба грешка на Сейменски, който позволи топката да мине зад гърба му. Пинсон бе сам срещу Рейдър и не пропусна да вкара за 1:2.

В добавеното време на мача Пинсон нанесе опасен удар, но Рейдър внимаваше и успя да избие в корнер.

Локомотив Пловдив е седми в класирането с 20 точки, а Локомотив София допусна четвърта загуба в последните пет мача и е на единадесето място с 14 точки.