Локо (Пд) за последно отпада на 1/8-финалите в… София

0
-
-

Последното отпадане на Локомотив Пловдив на осминафинална фаза за Купата на България е в… София. Днес смърфовете гостуват на столичните железничари на този етап от турнира, който спечелиха през 2019 и 2020-а, а през 2021-ва отпаднаха от Лудогорец на четвъртфиналите след 120-минутна драма – 1:2.

На 25 октомври 2017-а Локо Пд загуби с 1:2 и от Славия на „Васил Левски“ на 1/8-фина-лите след продължения, припомня „Тема спорт“. Победния гол за белите вкара Галин Иванов в 117-ата минута. Оттогава черно-белите наредиха сериозна серия от мачове, извели ги два пъти поред до трофея с Бруно Акрапович.

Локомотив София пък не е отстранявал два съперника в турнира за Купата на България от сезон 2014/15, когато бе пратен в аматьорския футбол след отнетия лиценз.