Локо Пд вкара 4-ри на македонци в Турция

0
loko pd 1

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа нова победа в мачовете от предсезонната си подготовка. „Черно-белите“ разгромиха с 4:1 македонския Беласица (Струмица) и продължават без загуба в проверките си от началото на годината.

loko pd

Головете за пловдивчани реализираха Стивън Езе, Димитър Илиев и Анте Аралица (2).Срещата започна вихрено за Локомотив. Още в 4-та минута, след центриране от корнер, стражът на Беласица не успя да улови топката добре. Стивън Езе се възползва от грешката и с глава се разписа за 1:0. В 8-та минута възпитаниците на Бруно Акрапович удвоиха своята преднина. Ново разконцентрирано действие на вратаря на македонците при изнасянето на топката даде възможност на Анте Аралица да пресече паса и да подаде към Димитър Илиев, който технично с петичка вкара за 2:0. В следващите атаки нови възможности за гол се откриха пред Един Бахтич и Момчил Цветанов, но резултатът остана непроменен. Поредната грешка на Беласица бе наказана в 32-та минута. Анте Аралица пресече отново пас в защитата, напредна и с мощен шут покачи на 3:0.

През второто полувреме нещата не се промениха и отново Локомотив владееше инициативата. Две минути след подновяването на играта Анте Аралица направи 4:0 с втория си гол в срещата. Беласица успя да намали в 88-та минута. Стивън Езе фаулира играч на „сините“ в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Вуйчич, който оформи крайното 4:1.

Следващата контрола е предвидена за 5 февруари. Съперник ще бъде Спартак (Суботица) от Сърбия.