Локо (Пд) вгорчи завръщането на Локо (Сф) на „Надежда“ и е на 1/4-финал! Именик е героят (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. При завръщането на столичани на стадиона в квартал „Надежда“, пловдивчани се наложиха с 2:0 и вече чакат съперника си за 1/4-финалите.

В 26-ата минута Парвиз Умарбаев стреля от дистанция директно от фал. Любенов обаче улови сигурно отиващата под гредата му топка.

В ответната атака Пинсон направи добър пробив, нахлу в наказателното поле и нанесе удар по диагонала. Гомис обаче с шпагат успя да избие на 3-4 метра пред голлинията, след което топката бе изчистена в корнер. В ситуацията имаше опция и за пас вляво, където Валентин Николов бе сам на границата на вратарското поле.

В 40-ата минута Димитър Илиев прекрасно изведе с едно докосване в наказателното поле Лукас Салинас. Последният стреля от движение по диагонала, но Любенов успя да избие с крак.

Секунди преди края на на първото полувреме Димитър Илиев нахлу в наказателното поле, стреля силно с левия крак, но над напречната греда.

Локомотив (Пд) започна ударно втората част и поведе по-малко от 40 секунди след началото й. Димитър Илиев реализира страхотно попадение, след като отправи прецизен удар извън наказателното поле. Топката рикошира в дясната греда и спря в мрежата за 0:1. Така капитанът на „смърфовете“ си направи своеобразен подарък за днешния си имен ден.

14 минути преди края на редовното време Локо (Сф) имаше чудесна възможност да изравни. Рапосо центрира отдясно почти от аутлинията. Пинсон овладя на ъгъла на вратарското поле и стреля по диагонала, но над лявата сглобка на вратата.

В 3-ата минута на добавеното време Локо (Пд) сложи точка на спора. Стражът на домакините Александър Любенов се бе включил напред за изпълнение на корнер. Топката обаче бе изчистена от защитата на гостите. Гомис пое пред собственото си наказателното поле, направи мощен рейд и прати топката в опразнената врата за крайното 0:2.