0
slaviq lokomotiv plovdiv (4)
-
-

Локомотив (Пловдив) победи Славия в мач от XXV кръг на Първа лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „смърфовете“ се наложиха с 2:1. По този начин „черно-белите“ излязоха поне временно на четвърто място в класирането, изпреварвайки с 2 точки Левски, който днес гостува на Етър.

В 19-ата минута Локомотив можеше да поведе. Евандро стреля неособено силно от фал. Топката отиваше право в Светослав Вуцов, който обаче не успя да я улови. За негово щастие кълбото премина покрай лявата греда, излизайки в корнер.

След половин час игра Тони Тасев нанесе опасен удар от фал. Топката обаче премина малко над напречната греда.

180 секунди Славия по чудо не откри резултата. Защитата на гостите не успя да изчисти добре центриране отдясно. Топката стигна до Иван Минчев, който шутира мощно от 12-13 метра. Топката обаче разтресе напречната греда, топна пред голлинията и след това бе изчистена.

Локомотив поведе в 42-ата минута. Светослав Вуцов излезе извън наказателното си поле, за да пресече извеждащ пас от дълбочина. Стражът обаче се размина с топката, която бе поета от Евандро, който пък на празна врата не сгреши за 0:1.

Славия изравни в 70-ата минута. Ертан Томбак центрира отдясно, а на границата на вратарското поле Тони Тасев надскочи съперник и засече неспасяемо с глава за 1:1.

Локомотив реагира светкавично и 120 секунди по-късно възстанови аванса си. Защитата на домакините не успя да изчисти добре топката, слагайки я на крака на Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете“ пък без забавяне я прати в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.